Reklama

Bałwankowy zawrót głowy w ZSP nr 1

11 grudnia „Bałwankowa Kawiarenka” zaprosiła całą społeczność szkolną  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II na słodkie co nieco z niespodzianką. Klasa III Technik Analityk/Technik Elektronik, wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Herchel, przygotowała imienne bałwanki (ręcznie wykonane przez uczniów).

Można było je nabyć, wraz z ciastem z własnego wypieku i napojem, za jedyne 5 zł. Wszystkie bałwanki wzięły udział w losowaniu nagrody głównej – kartonu słodyczy, które będą w sam raz na święta. Zwyciężył właściciel bałwanka o imieniu ADA.

Akcja ta nie była przypadkowa. W tym samym dniu przedstawiciele wszystkich klas wzięli udział w spotkaniu z weterynarzem ze schroniska dla zwierząt panem Wiesławem Borkowskim i przedstawicielem Straży Miejskiej. Zaproszeni goście przedstawili sytuację zwierząt na terenie gminy Inowrocław. Poruszyli ważne kwestie związane z odpowiedzialnością za zwierzę, które czuje, chce być kochane i traktowane jak towarzysz człowieka. Miska wody, karma i trochę miłości to tak niewiele, aby uszczęśliwić psa lub kota.

Reklama

Wszystkie zebrane pieniądze (406 złotych) zostały przekazane na wsparcie zwierząt w inowrocławskim schronisku. Warto dodać, że również Samorząd Uczniowski w czasie Andrzejek zebrał na ten sam cel 270 zł. Pieniądze w kwocie 676 złotych pozwolą na zakup karmy dla czworonożnych przyjaciół ze schroniska.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy bezdomnym zwierzętom.

M.H., E.G.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości