11 grudnia „Bałwankowa Kawiarenka” zaprosiła całą społeczność szkolną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II na słodkie co nieco z niespodzianką. Klasa III Technik Analityk/Technik Elektronik, wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Herchel, przygotowała imienne bałwanki (ręcznie wykonane przez uczniów).
Można było je nabyć, wraz z ciastem z własnego wypieku i napojem, za jedyne 5 zł. Wszystkie bałwanki wzięły udział w losowaniu nagrody głównej – kartonu słodyczy, które będą w sam raz na święta. Zwyciężył właściciel bałwanka o imieniu ADA.
Akcja ta nie była przypadkowa. W tym samym dniu przedstawiciele wszystkich klas wzięli udział w spotkaniu z weterynarzem ze schroniska dla zwierząt panem Wiesławem Borkowskim i przedstawicielem Straży Miejskiej. Zaproszeni goście przedstawili sytuację zwierząt na terenie gminy Inowrocław. Poruszyli ważne kwestie związane z odpowiedzialnością za zwierzę, które czuje, chce być kochane i traktowane jak towarzysz człowieka. Miska wody, karma i trochę miłości to tak niewiele, aby uszczęśliwić psa lub kota.
Wszystkie zebrane pieniądze (406 złotych) zostały przekazane na wsparcie zwierząt w inowrocławskim schronisku. Warto dodać, że również Samorząd Uczniowski w czasie Andrzejek zebrał na ten sam cel 270 zł. Pieniądze w kwocie 676 złotych pozwolą na zakup karmy dla czworonożnych przyjaciół ze schroniska.
Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy bezdomnym zwierzętom.
M.H., E.G.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze