Reklama

Jak bezpiecznie poruszać na rowerze

Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu wzięły udział w zajęciach zorganizowanych przez Urząd Miejski w Pakości w ramach promocji projektu „Budowa ścieżki rowerowej na odcinku Pakość- Aleksandrowo, gm. Barcin”. Uczestnicy spotkania rozmawiali z funkcjonariuszkami o przepisach ruchu drogowego i bezpieczeństwie.

Asp. Izabela Lewicka Woszczak oraz mł.asp. Anna Grecman  na zaproszenie pracowników Centrum Informacji Turystycznej w Pakości przeprowadziły prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości. Na spotkanie przybyły również dzieci z SP im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości oraz z SP im. Armii Krajowej w Kościelcu. Spotkanie zorganizowano w ramach promocji projektu „Budowa ścieżki rowerowej na odcinku Pakość- Aleksandrowo, gm. Barcin” .

Uczestniczący w spotkaniu uczniowie klas czwartych  poznali zasady bezpiecznej jazdy rowerem.   Podczas spotkania rozmawiano  o przepisach i znakach drogowych. O tym, w co powinien być wyposażony rower i jak udzielać pierwszej pomocy.  Policjantki przypomniały dzieciom, jak ważne są odblaski, dzięki którym jesteśmy na drodze lepiej widoczni.  

Reklama

Na zakończenie zajęć każdy z uczniów otrzymał opaskę odblaskową oraz wylosował gadżet rowerowy, który sfinansowany został ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

KPP

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości