Reklama

Zapytaj o dziedziczenie środków z subkonta w ZUS

Temat dziedziczenia środków zgromadzonych na subkoncie w ZUS i OFE budzi wiele pytań i wątpliwości. Dlatego Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje po raz kolejny dyżur telefoniczny, którego tematem będzie wypłata środków z subkonta w ZUS.

Dyżur odbędzie się w czwartek, 12 października w godz. 10-12.00 pod nr tel.  56 610 95 43- informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Podczas dyżuru  będzie można zapytać eksperta m.in.:

  • kto, kiedy i w jaki sposób może dziedziczyć środki z subkonta w ZUS,
  • czy po wszystkich osobach ubezpieczonych przysługuje wypłata środków,
  • gdzie można dowiedzieć się, do jakiego OFE należała bliska osoba zmarła,
  • co należy zrobić w przypadku rozwodu,
  • czy można wypłacić środki ze swojego subkonta,
  • czy w sytuacji odziedziczenia spadku po osobie zmarłej otrzyma się  również środki z OFE
    i subkonta,
  • czy jeśli osoba zmarła przestała odprowadzać składki do OFE, to również przysługuje wypłata środków.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama