Prezydent Ryszard Brejza wyraził zadowolenie z faktu, że jeszcze w tym roku zostanie rozpisany przetarg na budowę tzw. łącznika obwodnicy Inowrocławia z Latkowa do Sławęcinka.
- Jeżeli ten drugi odcinek będzie budowany w takim tempie jak pierwszy to wszyscy będziemy zadowoleni bo jest to największa inwestycja drogowa od niepamiętnych czasów – ocenia Ryszard Brejza.
Przypomnijmy, że w piątek do Inowrocławia dotarła informacja o tym że w najbliższym czasie, nie później niż do końca roku rozpisany zostanie przetarg - w ramach kolejnego etapu wyłaniania wykonawcy - na budowę tzw. łącznika obwodnicy Inowrocławia z Latkowa do Sławęcinka.
Na ten cel są już zabezpieczone odpowiednie środki finansowe. Do tej pory zainteresowanie tą inwestycją jest przez kilkanaście firm.
Realizacja tego zadania pozwoli na budowę całości obwodnicy Inowrocławia według pierwotnego planów i odciążenie Inowrocławia od ruchu tranzytowego, zwłaszcza ciężarówek, czego mieszańcy domagali się od kilkudziesięciu lat.
Drugi etap przetargu na łącznik obwodnicy Inowrocławia dróg krajowych nr 15 i 25 będzie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu. Jego rozstrzygnięcie ma nastąpić w grudniu tego roku. Planowane termin zakończenia trasy: do czerwca 2019.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze