Reklama

Rzecznik PSG: rozpoczęliśmy napełnianie sieci gazowej; gaz wróci do pierwszych klientów ok. południa

Rozpoczęliśmy napełnianie sieci gazowej w Inowrocławiu; gaz powinien wrócić do pierwszych klientów ok. południa — powiedział PAP rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa Grzegorz Cendrowski. Awaria stacji zasilającej wystąpiła w sobotę.

Awaria sieci została usunięta tego samego dnia, a po południu i przez całą noc trwało zamykanie kurków u 12. tys. odbiorców.

 

"Rozpoczęliśmy nagazowywanie sieci od średniego ciśnienia" - powiedział PAP w niedzielę rano Cendrowski.

 

Dodał, że dostawy gazu zostaną przywrócone pierwszym klientom ok. południa. Przez całą noc monterzy z różnych części Polski pracowali, aby jak najszybciej zamknąć kurki gazowe u ok. 12 tysięcy odbiorców. Te działania musiały poprzedzić proces napełniania sieci.

 

Jak informowała PAP w sobotę, usterka w stacji zasilającej została już naprawiona. Całkowite przywrócenie gazu wszystkim odbiorcom może potrwać nawet kilka dni, bo trzeba dotrzeć do wszystkich odbiorców.

Reklama

 

Rzecznik prasowy PSG powiedział PAP, że po napełnieniu sieci monterzy będą już docierali do każdego gospodarstwa domowego z "dobrą nowiną". "Musimy dotrzeć do każdego odbiorcy, ale po takiej wizycie w danym mieszkaniu czy placówce będą już przywrócone dostawy gazu" - wskazał. (PAP)

 

Autorzy: Tomasz Więcławski, Jerzy Rausz

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama