W związku z problemami i zagrożeniami pracowniczymi w Inowrocławskich Kopalniach Soli „Solino” S.A w perspektywie braku rozwoju spółki odbyła się dzisiaj konferencja prasowa w siedzibie Oddziału Inowrocław „Solidarność” Regionu Toruńsko - Włoclawskiego w Inowrocławiu.
W konferencji wzięli udział: Kazimierz Grajcarek – Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”, Marek Śliwka – Przewodniczący Krajowego Sekcji Górnictwa Soli NSZZ „Solidarność”, Tomasz Jeziorek – Zastępca Przewodniczącego Zarządu Regionu Toruńsko – Włocławskiego NSZZ „Solidarność”, Mariusz Kawczyński – Skarbnik Zarządu Regionu Toruńsko – Włocławskiego NSZZ „Solidarność” oraz Jerzy Gawęda – Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy Inowrocławskich Kopalniach Soli „Solino” S.A.
Spotkanie trwało blisko godzinę. Poruszono kilka wątków. Brak perspektyw rozwoju spółki. Groźba likwidacji miejsc pracy, czy też możliwość składowania materiałów radioaktywnych w kawernach.
Pełen zapis konferencji prasowej.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
A co na to P. Duda. - podobno tak walczy o pracowników!
A co na to P. Duda. - podobno tak walczy o pracowników!