W ciągu ostatnich kilku miesięcy mieszkańcy Jacewa walczyli z ignorancją, z jaką spotkali się próbując spotkać się z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim. Tematem spotkania miała być planowana budowa gazociągu w pobliżu domów jednorodzinnych w Jacewie.
Zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski, Polek i Polaków to nie tylko węgiel z portów zbrodniarza wojennego Putina.
To zagrożenie może dotknąć każdego z nas. Jako mieszkańcy Jacewa (Gmina Inowrocław) jesteśmy ofiarami ignorancji władzy, która to władza wbrew ewidentnymu zagrożeniu dla zdrowia i życia mieszkańców - zdecydowała się na budowę w pobliżu naszych domów gazociągu o trzykrotnie wyższych parametrach niż obecny. Wybuch takiego gazociągu, zdaniem specjalistów - niszczy wszystko w promieniu 40 metrów, tymczasem znajdować się on ma jedynie w odległości 15 m od naszych domów.
ReklamaDzięki naszej determinacji - Prokuratura m.in. z inicjatywy CBA prowadzi postępowanie w sprawie możliwego przekroczenia uprawnień przez pracowników Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Odrębne postępowanie prowadzi Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz Wojewódzki Sąd Administracyjny.
Nie czekając na decyzje powyższych organów - kontynuujemy swoje działania i rozpoczynamy protest. Wobec faktu, że Wojewoda Kujawsko-Pomorski nie odpowiada na pytania mieszkańców Jacewa oraz od kilkunastu miesięcy ODMAWIA nam SPOTKANIA ws lokalizacji gazociągu (będąc w tym czasie na licznych piknikach) oraz ignoruje zgłaszane w sprawie informacje o zagrożenia związane z budową (priorytetem dla Wojewody są pikniki) - w dniu dzisiejszym rozpoczynamy oficjalny protest (w załączeniu zdjęcia) przeciwko takim działaniom władzy.
Reklama
Z wyrazami szacunku,
Przedstawiciel Grupy Mieszkańców Jacewa
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze