Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza spotkał się dziś z dziennikarzami w strefie gospodarczej przy ulicy Towarowej. Niezorientowanym wyjaśniamy, że to teren za torami kolejowymi, jadąc do końca ul. Marcinkowskiego.
Halę produkcyjną w strefie gospodarczej oraz budynek biurowo-socjalny stawia tam firma Screen-Led. Produkuje ona telebimy mobilne. - Są to wyświetlacze ledowe zamontowane na różnego rodzaju konstrukcjach mobilnych. Są to małe lub większe przyczepy, są to też znaki mobilne zmiennych treści, wszystko na bazie wyświetlaczy ledowych. Nasze produkty można spotkać na wyścigach Formuły 1 czy wyścigach kolarskich - wyjaśnia Radomir Doberstajn z firmy Screen-Led. - Rozpoczęła się wiosna, również w naszej gospodarce, w tej części naszej strefy inwestycyjne, jaką stworzyliśmy. Powstaje bardzo ładny, duży zakład. Przewidywany termin otwarcia to lato tego roku - mówi prezydent Ryszard Brejza. Włodarz podkreśla, że zwiększa się liczba miejsc pracy i spada bezrobocie. - Jest wyraźne ożywienie na naszym rynku i bardzo się z tego cieszymy. W mieście liczba bezrobotnych w ciągu ostatnich lat spadła z 9 tysięcy do 5. Jest to bardzo dobry trend, bardzo optymistyczny. Jeśli byliście państwo na targach pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy, to przekonaliście się jak dużo kujawskich firm poszukuje ludzi do pracy - dodaje Ryszard Brejza.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze