Zakończyło się kolejne posiedzenie sztabu kryzysowego pod przewodnictwem wojewody Mikołaja Bogdanowicza. Proces przywracania gazu odbiorcom postępuje sprawnie. Pracownicy Polskiej Spółki Gazownictwa pracują przez całą dobę i również w nocy będą dokonywali przyłączeń.
Priorytetowo do gazu przyłączone zostały budynki użyteczności publicznej, szpitale, szkoły, żłobki, przedszkola, piekarnie oraz instytucje wskazane przez Miasto Inowrocław z uwagi na rozpoczynający się tydzień pracy. Kolejni pracownicy Spółki, m.in. ze Szczecina i Łodzi są w drodze, aby od jutra rana wesprzeć działania monterów w Inowrocławiu i gminie. Z uwagi na to, że poniedziałek jest dniem pracy, ekipy monterów będą intensyfikować swoje działania szczególnie w godzinach popołudniowych.
Przypominamy, że całodobowo działa infolinia dla mieszkańców, a Miasto Inowrocław i gmina przygotowały ciepłe lokale i posiłki dla mieszkańców, którzy znajdą się w wyjątkowo trudnej sytuacji z powodu awarii. Operatorzy infolinii starają się także udzielać porad związanych np. z poprawnym działaniem piecy po ponownym podłączeniu gazu.
Numery infolinii:
503949912
530013007
694491827
Następne posiedzenie sztabu planowane jest w poniedziałek 27 listopada o godz. 8.00.
KPUW
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze