Reklama

Młodzi sportowcy przywieźli worek medali

Reprezentacja Powiatu Inowrocławskiego wzięła dziś udział w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego Szkół w Festiwalu Sztafet, które odbyły się w Szubinie. Mimo bardzo dużej konkurencji zawodnicy nasi spisali się po raz kolejny na medal.

A dosłownie mówiąc przywieźli z tych mistrzostw aż 8 medali. Najlepiej spisała się ekipa dziewcząt Konopy w składzie: Julia Macina, Alicja Zaremba, Urszula Kubiak i Julia Ładoń, która wywalczyła złote medale i tytuł mistrzyń naszego województwa w biegu sztafetowym 4 X 100 m. Dwa krążki medalowe wywalczyli zawodnicy ZS im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy. Dziewczęta z tej szkoły wywalczyły srebro, a chłopcy brązowe medale w biegach na 4 X 100 m. Ponadto chłopcy z ZS im. Jana Pawła II Kościelec wywalczyli również srebro w sztafecie 4 X 400 m. Również na drugim stopniu podium zameldowały się zawodniczki z Kasprowicza w biegu sztafetowym 4 X 400 m. Wśród szkół podstawowych bardzo dobrze spisała się ekipa SP 5 Inowrocław, która w sztafecie szwedzkiej /400, 300, 200, 100m/ zajęła 2 miejsce w kategorii chłopców, natomiast srebrnymi medalami mogą pochwalić się zawodniczki Jedynki Kruszwica, które uległy tylko SMS SP 15 Bydgoszcz w biegu sztafetowym 4 X 100 m. I ostatni medal tym razem brązowy wywalczył zespół SP 1 Inowrocław dziewcząt w sztafecie olimpijskiej /800,400,200, 100m/. Słowa uznania i gratulacje należą się wszystkim ekipom uczestniczącym w tych zawodach i ich opiekunom za wspaniałe wyniki i walkę do ostatnich metrów każdego z biegów. Po raz kolejny udowodniliście, że na naszych lekkoatletach można polegać!

D.L.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama