Reklama

Miejscy Starości Dożynek wybrani

Prezydent Ryszard Brejza, zaprosił inowrocławskich rolników do pełnienia funkcji Miejskich Starostów Dożynkowych, w związku ze zbliżającymi się Dożynkami Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Pani Izabela Harenda przyjęła funkcję starościny. Prowadzi wraz z mężem gospodarstwo o łącznej powierzchni 220 ha, gdzie uprawia zboże, cebulę, ziemniaki i fasolę.

Starostą został Sławomir Ilecki, który na swoim gospodarstwie rolnym o powierzchni 40 ha, uprawia zboże i warzywa, m.in. rzepak i buraki cukrowe, a także hoduje zwierzęta.

Dla wybranej pary starostów rolnictwo to nie tylko praca, ale również pasja, którą nieustannie rozwijają.

Zaproszeni inowrocławianie z radością przyjęli zaproszenie od Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzy i będą reprezentować inowrocławskich rolników podczas święta plonów, 27 sierpnia.

Reklama

- Są Państwo osobami zaangażowanymi w pracę, cieszącymi się szacunkiem wśród lokalnej społeczności. Doceniam Państwa trud wkładany każdego dnia w pracę, który przekłada się na zaspokojenie potrzeb mieszkańców – mówił prezydent Ryszard Brejza.

Przypomnijmy, że Dożynki Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbędą się na terenie lotniska Aeroklubu Kujawskiego, w niedzielę 27 sierpnia. Podczas wydarzenia zaplanowany został przemarsz korowodu dożynkowego, msza święta dożynkowa, kiermasz, konkursy, wyścigi traktorów i koncerty.

Reklama

UM

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama