Od godzin porannych cały Inowrocław pozbawiony jest dostaw gazu. Polska Spółka Gazownictwa cały czas szuka przyczyny awarii.
Nastąpiła awaria głównej stacji gazowej. Spółka szuka przyczyny awarii. Po jej ustaleniu przystąpi do jej naprawy. Gaz będzie włączany sukcesywnie na kolejne osiedla.
Niestety Polska Spółka Gazownictwa nie jest w stanie podać czasu zakończenia prac - może to być kilka lub nawet kilkanaście godzin.
Polska Spółka Gazownictwa z Grupy ORLEN informuje, że awaria stacji zasilającej Inowrocław została usunięta. Obecnie służby rozpoczęły prace związane z nagazowaniem sieci. W pierwszej kolejności muszą zostać zamknięte kurki gazowe u ok 12 tys. odbiorców. Po zakończeniu tych działań nagazowana zostanie sieć, a następnie służby PSG zaczną sukcesywnie uruchamiać dostawy gazu.
Polska Spółka Gazownictwa zwraca się do mieszkańców Inowrocławia z prośbą o udostępnianie dojścia do kurków głównych, które zlokalizowane są na zamkniętych posesjach. Pozwoli to skrócić czas uruchomienia dostaw gazu.
W związku z panującymi warunkami atmosferycznymi, w celu jak najszybszego przywrócenia dostaw gazu, w działania zostali włączeni także pracownicy Polskiej Spółki Gazownictwa z okolicznych województw.
W związku ze skalą przyłączeń ekipy techniczne są ściągane nawet z województwa opolskiego. Łącznie ma pracować około 100 ekip.
Ważna informacja, aby został przywrócony gaz w bloku, ekipy muszą dotrzeć do każdego mieszkania aby sprawdzić czy nie ma wycieku gazu lub czy kuchenki nie były włączone (starsze urządzenia) podczas awarii. Brak takich działań może grozić wybuchem gazu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Zero informacji od PGNIG na temat kiedy będzie gaz co za tym idzie brak ogrzewania w wielu mieszkaniach. Płacimy za gaz niemałe pieniądze, kto nam zrefunduje brak ciepła w domach i ciepłego posiłku , choroby leki czy PGNIG zapłaci nam za straty moralne nie sądzę.
Dziś jest środa, po godzinie 20 tej Osiedle Rąbin, Kusocińskiego nadal nie ma gazu!!!
Zero informacji od PGNIG na temat kiedy będzie gaz co za tym idzie brak ogrzewania w wielu mieszkaniach. Płacimy za gaz niemałe pieniądze, kto nam zrefunduje brak ciepła w domach i ciepłego posiłku , choroby leki czy PGNIG zapłaci nam za straty moralne nie sądzę.
Dziś jest środa, po godzinie 20 tej Osiedle Rąbin, Kusocińskiego nadal nie ma gazu!!!