Reklama

Cały Inowrocław od rana bez gazu, awaria usunięta (aktualizacja)

Od godzin porannych cały Inowrocław pozbawiony jest dostaw gazu. Polska Spółka Gazownictwa cały czas szuka przyczyny awarii.

Nastąpiła awaria głównej stacji gazowej. Spółka szuka przyczyny awarii. Po jej ustaleniu przystąpi do jej naprawy. Gaz będzie włączany sukcesywnie na kolejne osiedla.

Niestety Polska Spółka Gazownictwa nie jest w stanie podać czasu zakończenia prac - może to być kilka lub nawet kilkanaście godzin.

Polska Spółka Gazownictwa z Grupy ORLEN informuje, że awaria stacji zasilającej Inowrocław została usunięta. Obecnie służby rozpoczęły prace związane z nagazowaniem sieci. W pierwszej kolejności muszą zostać zamknięte kurki gazowe u ok 12 tys. odbiorców. Po zakończeniu tych działań nagazowana zostanie sieć, a następnie służby PSG zaczną sukcesywnie uruchamiać dostawy gazu.

Reklama

 

Polska Spółka Gazownictwa zwraca się do mieszkańców Inowrocławia z prośbą o udostępnianie dojścia do kurków głównych, które zlokalizowane są na zamkniętych posesjach. Pozwoli to skrócić czas uruchomienia dostaw gazu.

W związku z panującymi warunkami atmosferycznymi, w celu jak najszybszego przywrócenia dostaw gazu, w działania zostali włączeni także pracownicy Polskiej Spółki Gazownictwa z okolicznych województw. 

W związku ze skalą przyłączeń ekipy techniczne są ściągane nawet z województwa opolskiego. Łącznie ma pracować około 100 ekip. 

Reklama

Ważna informacja, aby został przywrócony gaz w bloku, ekipy muszą dotrzeć do każdego mieszkania aby sprawdzić czy nie ma wycieku gazu lub czy kuchenki nie były włączone (starsze urządzenia) podczas awarii. Brak takich działań może grozić wybuchem gazu. 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Uciu - niezalogowany 2023-11-25 19:01:35

    Zero informacji od PGNIG na temat kiedy będzie gaz co za tym idzie brak ogrzewania w wielu mieszkaniach. Płacimy za gaz niemałe pieniądze, kto nam zrefunduje brak ciepła w domach i ciepłego posiłku , choroby leki czy PGNIG zapłaci nam za straty moralne nie sądzę.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Małgorzata - niezalogowany 2023-11-29 20:10:37

    Dziś jest środa, po godzinie 20 tej Osiedle Rąbin, Kusocińskiego nadal nie ma gazu!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama