Reklama

... aby było bezpieczniej!

Z inicjatywy Rady Rodziców odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 11 w trakcie przebudowy przyszkolnych ulic.

W spotkaniu oraz wizji lokalnej udział wzięli: Naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskich, inspektor nadzoru, kierownik budowy, dyrektor szkoły, przedstawiciele Straży Miejskiej, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego oraz Rady Rodziców.

W trakcie obrad omówiono m.in. kwestie związane z harmonogramem robót oraz tymczasową i stałą organizacją ruchu na przyszkolnych ulicach oraz lokalizacją miejsc parkingowych, terminem zakończenia przebudowy dróg, ograniczeniem pracy ciężkiego sprzętu w czasie największego ruchu uczniów idących do szkoły i wracających do domu, patrolowaniem tego miejsca przez policję i straż miejską celem prewencji i minimalizacji zagrożeń, wycinką drzew oraz innymi pracami stanowiącymi szczególne niebezpieczeństwo dla uczniów poza godzinami przebywania dzieci w szkole, kontynuacją zajęć dydaktycznych do zakończenia robót, monitorowaniem miejsc na boisku szkolnym w bezpośrednim sąsiedztwie z placem budowy podczas przerw między lekcjami, warunkami do udzielania skutecznej pomocy w przypadku ewentualnych zdarzeń losowych, drogami ewakuacyjnymi oraz miejscem dyslokacji uczniów w przypadku zagrożeń dla ich bezpieczeństwa, zabezpieczeniem materiałów składowanych w pobliżu szkoły, zwiększonym natężeniem hałasu oraz nowymi uciążliwościami i zagrożeniami dla uczniów związanymi ze zmianą sytuacji pogodowej jesienią.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama