:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C słabe opady deszczu

Życiowy sukces uczniów z Konopy

ponadgimnazjalne, Życiowy sukces uczniów Konopy - zdjęcie, fotografia

Życiowy sukces odniosło trzech uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej.    

Maciej Kulis i Dawid Ryszewski z klasy 2d lingwistyczno społecznej oraz Hubert Łączkowski z 3d o tym samym profilu wywalczyli  w pierwszej części etapu centralnego olimpiady tytuły finalistów, co wiąże się ze zwolnieniem z matury z historii. Drugoklasiści Maciej i Dawid na rok przed maturą zapewnili sobie wynik 100% z historii na poziomie rozszerzonym. Tegoroczny maturzysta Hubert już za miesiąc skorzysta z przywileju finalisty olimpijskiego.  W drugiej części finału, która odbędzie się w czerwcu  50 najlepszych znawców historii z całego kraju będzie rywalizować o tytuły laureata, wśród nich Maciej Kulis.                                                                      

Opiekunem znakomitych historyków jest Waldemar Wąśniewski.

T.M.

Życiowy sukces uczniów z Konopy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się