:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Zobacz, czego nie może zabraknąć w Twoim sklepie internetowym

lifestyle, Zobacz czego może zabraknąć Twoim sklepie internetowym - zdjęcie, fotografia

Umiejętnie prowadzona sprzedaż online to całkiem dochodowy biznes. Ekonomiści wskazują, że rynek e-commerce będzie z każdym rokiem rosnąć. Perspektywy są tu więc obiecujące. Czego nie może zabraknąć w dobrze zarządzanym sklepie internetowym?

 

Dobierz wielkość opakowania do wysyłanego produktu

Ważne jest dobranie takiego pudełka, które nie będzie za duże. Wówczas przedmiot wewnątrz może obijać się o ścianki i ulec uszkodzeniu, zanim trafi do rąk odbiorcy. Jeśli prowadzisz sklep internetowy pamiętaj, aby zaopatrzyć się w odpowiedniej wielkości pudełka, woreczki strunowe, torebki papierowe, taśmę klejącą, sznurek i inne akcesoria niezbędne do solidnego zapakowania przesyłanych rzeczy.

 

Określ koszty dostawy produktów do klienta

Jeśli Twój sklep internetowy regularnie wysyła produkty, poszukaj takiej oferty wśród firm kurierskich, które pozwolą Ci uzyskać jak najniższe stawki za dostawę. Przy dużej liczby zamówień wynegocjowanie dobrej stawki nie powinno być sprawą bardzo trudną. Cennik usług kurierskich warto sprawdzić na stronie epaka.pl.

Na witrynach internetowych firm kurierskich znajdują się też często kalkulatory online, które pomagają w obliczeniu kosztów. Jeśli wysyłka odbywa się za granicą, rozważ popularne usługi spedycyjne w tym obszarze.

 

Zadbaj o dobre doświadczenia Twojego klienta

W dużej mierze kontrolujesz i jesteś odpowiedzialny za całość doświadczeń klienta w kontakcie ze sklepem. Wraz z zespołem przygotowujesz treść reklam i e-maili oraz wygląd produktów i strony internetowej. Jednak gdy produkt wyjdzie z Twoich rąk i zostanie wysłany do klienta, przekazujesz swoją markę (i zarazem pewną część reputacji o firmie) w ręce nieznajomego kuriera. Od jego solidności i szybkości dostawy również zależy zadowolenie klienta z zakupu. Wybierz taką firmę, która nie zawiedzie Twojego zaufania i nie popsuje ciężko wypracowanej reputacji. Dobór niewłaściwego partnera w tym biznesie może sprawić, że Twoi klienci mogą mieć słabe doświadczenie z marką i w przyszłości zdecydować się na inny sklep.

Zobacz, czego nie może zabraknąć w Twoim sklepie internetowym komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl