:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C pochmurno z przejaśnieniami

Żnińscy kryminalni zabezpieczyli nielegalny tytoń

Komunikaty Policja, Żnińscy kryminalni zabezpieczyli nielegalny tytoń - zdjęcie, fotografia

Krajankę tytoniową oraz wytworzone z niej papierosy bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli żnińscy kryminalni w mieszkaniu należącym do 60-letniej mieszkanki gminy Rogowo. Za posiadanie nielegalnego tytoniu grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.

Żnińscy kryminalni w toku prowadzonych czynności ustalił, że mieszkanka gminy Rogowo posiada w swoim mieszkaniu nielegalny tytoń, z którego wytwarza papierosy, a następnie wprowadza je do obrotu.  Mundurowi postanowił zweryfikować tą informację.

W czwartek (30.11.2017) udali się do lokalu zajmowanego przez kobietę. W chwili wejścia do pomieszczenia, rogowianka wspólnie z 64-letnią sąsiadką zajmowały się wytwarzaniem papierosów z krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej przy użyciu ręcznych maszynek.  

Mundurowi w wyniku przeszukania, znaleźli około 6 kg krajanki tytoniowej bez znaków akcyzy, 2120 sztuk papierosów wytworzonych z krajanki i ułożonych w 6 kartonach po gilzach, maszynki do produkcji papierosów oraz torby z pustymi paczkami po papierosach.

Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar i przedmioty służące do jego wytwarzania. Z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego Skarb państwa poniósł straty na kwotę około 4 500 złotych.

Zabezpieczone przedmioty razem ze zgromadzonym materiałem dowodowym przekazano do Urzędu Celnego, który przeprowadzi dalsze czynności w tej sprawie. Za posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi wysoka grzywna,  kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.

Żnińscy kryminalni zabezpieczyli nielegalny tytoń komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się