:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C lekkie zachmurzenie

Zbliżają się Imieniny Inowrocławia

Kiedy: 2018-01-21 , godzina: 16:00 | Gdzie: Teatr Miejski, Plac Klasztorny

Teatr, Zbliżają Imieniny Inowrocławia - zdjęcie, fotografia

Projekcja filmu o inowrocławskich kuracjuszach oraz koncert Marka Piekarczyka i gości składać się będą na imieninową imprezę Inowrocławia. W tym roku potrwa ona kilka dni, a główna część będzie odbywała się w Teatrze Miejskim.

Najważniejsze zacznie się w sobotę, 20 stycznia, kiedy to zaplanowano uroczystą projekcję filmu „Kuracjusz jestem”. Obraz był kręcony w ubiegłym roku w inowrocławskich Solankach, a opowiada o perypetiach leczących się u nas kuracjuszy.

Tego dnia otwarta zostanie także wystawa fotograficzna „Od imienin do imienin”, prezentująca ostatni rok na zdjęciach inowrocławskich dziennikarzy. Będzie można skosztować również okolicznościowego tortu.

Na niedzielę zaplanowano dwa symfoniczne koncerty Marka Piekarczyka i zaproszonych przez niego przyjaciół.

- Ubiegłoroczny występ tego artysty cieszył się wielkim zainteresowaniem, a pojemność Teatru Miejskiego jest ograniczona. Dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się prosić artystów o dwa występy i tym samym podwoić liczbę szczęśliwców, którzy będą mogli być świadkami tego wielkiego wydarzenia – mówi Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza, który rok temu, na wieść o tak wielkim zainteresowaniu koncertem, przeznaczył swoją wejściówkę jednemu z mieszkańców.

Tegoroczny koncert symfoniczny zatytułowany „Marek Piekarczyk i przyjaciele” zgromadzi na scenie plejadę znakomitych artystów. Oprócz znanego z występów z zespołem TSA wokalisty wystąpią: Krystyna Prońko, Grażyna Łobaszewska, Sebastian Riedel, Natalia Sikora oraz świetny gitarzysta Krzysztof Ścierański.

Wejściówki na imieninowe imprezy będą dostępne od 16 stycznia. Na koncert jedna osoba będzie mogła otrzymać maksymalnie dwie.

Na Imieniny Inowrocławia kilka atrakcji przygotowała również Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza.

11 stycznia, godz.10.00, Filia nr 2 dla Dzieci, ul. Wojska Polskiego 5: „Ulicami Inowrocławia” - wirtualny spacer ulicami Inowrocławia,

18 stycznia, 12.00, Filia nr 1, ul. Wilkońskiego 32: „Inowrocław w legendach kujawskich" - lekcja biblioteczna dla dzieci z klasy III,

25 stycznia, godz.18.00, Salonik Literacko-Artystyczny: referat dra hab. Waldemara Chorążyczewskiego „Kościół św. Franciszka w Inowrocławiu jako kujawskie nekropole”.

Imieniny Miasta co roku obchodzone są w styczniu, na pamiątkę pierwszej pisanej wzmianki o Inowrocławiu. Dokładnie bowiem 20 stycznia 1185 r. nazwa Inowrocław, występująca pod łacińską „Novus Wladislaw", pojawiła się w dokumencie nadającym przywileje biskupowi włocławskiemu (10 grzywien srebra rocznie z targu w Inowrocławiu) przez Leszka, księcia mazowieckiego, syna Bolesława Kędzierzawego.

UM

Zbliżają się Imieniny Inowrocławia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się