:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C pochmurno z przejaśnieniami

Zabytkiem przez Europę

Gospodarka, Zabytkiem przez Europę - zdjęcie, fotografia

Zabytkowe samochody są bardzo często naprawdę dobrą inwestycją (ich wartość z roku na rok zdecydowanie rośnie ze względu na ich unikalność). Jednak wielu ich miłośnikom serce się kraje na samą myśl, że ich podopieczni mieliby stać w garażu, ukryci przed światem.

Pokonywanie kolejnych kilometrów zabytkowym autem to zdecydowanie większa przygoda niż jazda zwykłym, seryjnym modelem. Idealna byłaby możliwość usadowienia się za kierownicą i ruszenia w drogę, bez przejmowania się czymkolwiek. Niestety, w rzeczywistości sytuacja jest bardziej skomplikowana, jednak nie aż tak bardzo, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka! Tak naprawdę od wyjazdu dzieli nas zawarcie jednej umowy, niezbędnej do poruszania się po drogach publicznych – ubezpieczenia.

 

Niezbędne ubezpieczenie

 Każdy pojazd poruszający się po drogach, nie tylko polskich, musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jest to obowiązek narzucony przez ustawodawcę, ale konsekwencje spowodowania wypadku czy nawet kolizji bez OC są bardzo poważne (na czele z kosztami idącymi nawet w setki tysięcy złotych, jeśli poszkodowane osoby będą wymagać leczenia). Na szczęście w przypadku samochodów zabytkowych sprawa jest zdecydowanie prostsza i tańsza. Przede wszystkim OC może być wykupione na krótszy czas (minimum 30 dni), przy czym jest zdecydowanie tańsze dzięki różnorodnym zniżkom uwzględnianym przez ubezpieczycieli (najpopularniejsze to limit przebytych kilometrów i przynależność do klubu motoryzacyjnego). Tego typu opcje znajdziemy między innymi w ofercie brytyjskiego Sureterm Insurance pod adresem https://www.sureterm.com/classic-car-insurance/.

 

Podróż po Starym Świecie

 Podróż zabytkowym samochodem po Europie jawi się co najmniej filmowo. Wspomnienia z takiej eskapady z pewnością pozostaną żywe przez lata, a zdjęcia czy nagrania – niepowtarzalne. Problem w tym, że praktycznie każdy europejski kraj ma inne regulacje prawne dotyczące poruszania się po drogach i załatwiania ewentualnych szkód – stłuczka poza granicami Polski może okazać się prawdziwym finansowym horrorem. Dlatego zdecydowanie dobrze jest wybrać ubezpieczyciela, który zapewni nam ochronę samochodu na terenie całego kontynentu (najczęściej na okres około dziewięćdziesięciu dni – wystarczająco długo, by przejechać Europę wzdłuż i wszerz). To pozwoli nam oszczędzić sobie ogromnych wydatków w razie nieszczęśliwego zdarzenia.

Zabytkiem przez Europę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się