:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C pochmurno z przejaśnieniami

Za kilka dni 26. WOŚP

Koncerty, kilka WOŚP - zdjęcie, fotografia

Wiele ciekawych wydarzeń zaplanowano w Inowrocławiu w związku z przyszłotygodniowym „dniem czerwonych serduszek”. Wszyscy zastanawiają się, czy uda się pobić ubiegłoroczny rekord zbiórki w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - informuje inowrocławski ratusz.

26. finał akcji, która jest znana już na całym świecie, zaplanowano na niedzielę, 14 stycznia. Jej celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Rok temu w Inowrocławiu zebrano rekordową kwotę 111.054,61 zł. Organizatorzy akcji liczą, że uda się ten wynik pobić.

- Zachęcam wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w akcji. Pokażmy po raz kolejny, że Inowrocław jest miastem gorącym serc – mówi Prezydent Ryszard Brejza, który od kilkunastu lat patronuje i sam uczestniczy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

W przyszłą niedzielę na ulicach Inowrocławia kwestować będzie 225 wolontariuszy. Zbiórka będzie trwała w godzinach od 8.00 do 20.00. W mieście odbywać się będzie wiele imprez towarzyszących zbiórce.

9.00     Hala widowiskowo-sportowa, al. Niepodległości: Turniej Siatkarski. Zagrają zespoły: Volley Team, Siema, TKKF oraz Stare Wilki, które zadeklarowały wpisowe w wysokości 200 złotych na rzecz WOŚP. 

W jego przerwie zaplanowano występy artystyczne. Wpisowe kapitanowie wrzucą do puszek wolontariuszy. Zakończenie zmagań zaplanowano na godz. 13.00, a puchary i dyplomy wręczy Prezydent Ryszard Brejza.

11.00   Stadion im. Inowrocławskich Olimpijczyków, ul. Wierzbińskiego: Akcja „Wielkie bieganie”. Uczestnicy będą w niej brać udział po wrzuceniu datku dla WOŚP.

16.00   Hala widowiskowo-sportowa, al. Niepodległości: Część artystyczna 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W programie: występ inowrocławskiej wokalistki Pauliny Matwiejuk, koncert zespołu coverowego UKF, recital piosenek włoskich w wykonaniu Andrea Lattari, licytacje gadżetów, strefa dla dzieci, m.in. dmuchańce, malowanie twarzy, skręcanie balonów.

17.00   Salonik Literacko-Artystyczny, ul. Kilińskiego 16: recital-monodram pt. „Patrzę na Ciebie”. W rolę Kaliny Jędrusik wcieli się aktorka i wokalistka jazzowa, Patrycja Zywert-Szypka.

20.00 Happening „Światełko do nieba” przy hali widowiskowo-sportowej.


Za kilka dni 26. WOŚP komentarze opinie

  • Ania - niezalogowany 2018-03-29 14:04:37

    Najmilsze Panie skręcające baloniki – polecam: https://kreatorzyimprez.pl/atrakcje-dla-dzieci/balonikowe-zoo/

Dodajesz jako: Zaloguj się