:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C pochmurno z przejaśnieniami

Współpraca ZSP w Kościelcu ze szkołą francuską

Rozwija się współpraca ZSP im. Jana Pawła II w Kościelcu z szkołą ze szkołą EPLEFPA de Limoges we Francji. W ramach współpracy w Kościelcu gościła przez 8 dni grupa 22 uczniów z 3 opiekunkami.

Uczniowie z Francji, spędzili dzień w polskiej rodzinie, odwiedzili OSM Cuiavia , gospodarstwa rolne m.in. IZ PIB ZD w Kołudzie Wielkiej, gospodarstwo p. Stillerów w Dziarnowie oraz AGROS sp z o.o. w Cieślinie. Zwiedzili wystawę: Inowrocław miasto na soli W Muzeum im. Jana Kasprowicza oraz park solankowy w Inowrocławiu, odwiedzili Kruszwicę, Biskupin oraz Toruń. W gospodarstwach, a szczególnie u p. Zaparuchów w Gąskach i p. Buzalskich w Aleksandrowie byli ugoszczeni z staropolską gościnnością. W czasie wizyty odbyło się również spotkanie panelowe z uczniami ZSP w Kościelcu w czasie którego uczniowie francuscy i polscy mogli wymienić się  informacjami na takie tematy jak: sport,  kultura, ekonomia , polityka i gospodarstwa rolne we  Francji i Polsce. Na kolacji pożegnalnej uczniowie i opiekunowie otrzymali upominki ufundowane przez Powiat Inowrocławski. Główną atrakcją kolacji był tort wykonany przez p. Żanetę Marcinek. Uczniowie z Francji wyjechali pełni wrażeń , zawiązały się również znajomości z polskimi uczniami . Siedmiu z nich zostało w Polsce na 2 tygodniowych praktykach.   W ramach współpracy planowana jest wizyta we Francji naszych uczniów w przyszłym roku szkolnym.

 


Współpraca ZSP w Kościelcu ze szkołą francuską komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl