:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C pochmurno z przejaśnieniami

Wsparcie na zakup sprzętu do rehabilitacji

Do końca marca trwa nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach finansowanego przez Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Programu wyrównywania różnic między regionami II”.

Urząd Marszałkowski rozdysponuje wsparcie w części programu (obszar A) dotyczącej zakupów wyposażenia w obiektach, w których udzielane są świadczenia rehabilitacyjne. Celem programu jest podniesienie szans osób niepełnosprawnych zamieszkujących regiony słabo rozwinięte gospodarczo i społecznie w dostępie do rehabilitacji zawodowej i społecznej. Zgodnie z ustalonymi przez PFRON kryteriami, w województwie kujawsko-pomorskim dotyczy to powiatów: aleksandrowskiego, brodnickiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, miasta Grudziądz, grudziądzkiego, inowrocławskiego, lipnowskiego, mogileńskiego, nakielskiego, radziejowskiego, rypińskiego, sępoleńskiego, świeckiego, toruńskiego, tucholskiego, wąbrzeskiego, miasta Włocławek, włocławskiego oraz żnińskiego. Beneficjentami programu w obszarze A mogą być podmioty lecznicze prowadzone przez: organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego, uczelnie medyczne, zakłady opieki zdrowotnej. Maksymalna wysokość dofinansowania ze środków PFRON w obszarze A wynosi 14 tysięcy złotych na każdą osobę spośród planowanej liczby osób niepełnosprawnych, które jednorazowo będą mogły być przyjęte i rehabilitowane w obiekcie służącym rehabilitacji, na sprzęcie zakupionym w ramach projektu. Wysokość dofinansowania nie może przekroczyć 60 procent kosztów przedsięwzięcia (40 procent w przypadku powiatu brodnickiego). Termin składania wniosków mija 31 marca (decyduje data stempla pocztowego). Wnioski można przynosić osobiście lub wysyłać na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Departament Spraw Społecznych/Wydział Integracji Osób Niepełnosprawnych Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń.

Wsparcie na zakup sprzętu do rehabilitacji komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl