:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C pochmurno z przejaśnieniami

Wroński - Przenieście pomnik za pieniądze z ekwiwalentu

Samorząd, Wroński Przenieście pomnik pieniądze ekwiwalentu - zdjęcie, fotografia

Od kilku dni nie milkną głosy krytyki i oburzenia odnośnie przeniesienia Pomnika Obrońców Inowrocławia na miejsce rozebranego Pomnika Wdzięczności i Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni.

Uważam pomysł prezydenta za absurdalny. Jest to niepotrzebny wydatek z pieniędzy podatników. Negatywne są również opinie miejscowych historyków i regionalistów. Do kosztów związanych z przeniesieniem pomnika, około 70 tys. zł należy jeszcze dodać koszty zagospodarowania terenu gdzie obecnie stoi pomnik. Przecież nie zostawimy dziury w ziemi u zbiegu ulic Narutowicza i Sienkiewicza.

Prezydent Ryszard Brejza oprócz pensji otrzymał ekwiwalent za niewykorzystany urlop w wysokości 90 tys. zł. Za kilka miesięcy zostanie wypłacony mu prawdopodobnie kolejny ekwiwalent.

Jak prezydent tak bardzo chce przesunąć o kilkadziesiąt metrów pomnik, to powinien sfinansować to z własnej kieszeni. Mogą do tego idealnie posłużyć pieniądze z ekwiwalentu.

Jednocześnie chciałbym zaapelować do prezydenta o nie przenoszenie pomnika Obrońców Inowrocławia

Marcin Wroński

– radny Nowego Inowrocławia


Wroński - Przenieście pomnik za pieniądze z ekwiwalentu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się