:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C lekkie zachmurzenie

W ramach promocji karmienia naturalnego

W Parku Solankowym pojawiła się ławka dla matek karmiących piersią. Warto odnotować, że dotrzymano terminu realizacji zadania, określonego w ratuszowej odpowiedzi na moją inicjatywę. Od złożenia wniosku minęły niespełna dwa miesiące!

Wkrótce pojawią się jeszcze specjalne piktogramy informujące, że karmiące matki mają tu swoją strefę.

Mam nadzieję, że nie będzie to jedyna, ale pierwsza ławka jak przysłowiowa "kropla, która drąży skałę"...

Spełniło się moje marzenie, aby inowrocławianki otrzymały szczególny prezent od samorządowców z okazji zbliżającego się, tegorocznego Dnia Matki. Z moich informacji wynika, że Inowrocław jest pierwszym miastem w województwie kujawsko-pomorskim, które zrealizowało ten projekt!

Na "naszych oczach" zmienia się model kulturowy związany z karmieniem piersią w miejscach publicznych. Warto dać szansę tym, którzy są przekonani do tego wzorca; jak również tym, którzy potrzebują trochę więcej czasu, aby się do niego przekonać. To jest przede wszystkim projekt edukacyjny związany z promocją karmienia naturalnego. Warto pozyskać jak najwięcej osób do świadomego wsparcia karmiących matek, aby ułatwić im funkcjonowanie w przestrzeni publicznej.

 

W ramach promocji karmienia naturalnego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się