:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C pochmurno z przejaśnieniami

W jakim banku kredyt hipoteczny - wskazówki

Gospodarka, jakim banku kredyt hipoteczny wskazówki - zdjęcie, fotografia

Obecnie przy tak wielu opcjach kredytów hipotecznych można mieć problem z wyborem tego najlepszego. Na dodatek powstają nowe banki hipoteczne. Jak w tym urodzaju ofert znaleźć odpowiednią dla siebie? Czym kierować się przy podejmowaniu decyzji? Zapraszamy do lektury i podpowiadamy!

Jak znaleźć dobry kredyt hipoteczny?

Jeden cel - własne cztery kąty. Tylko, który kredyt hipoteczny wybrać? Jaki bank spełni nasze oczekiwania? Warto zacząć poszukiwania od odpowiednich serwisów internetowych związanych tematycznie z kredytami hipotecznymi np. https://hipoteki.net/. Dzięki temu możemy wybrać produkty, które rzeczywiście nas interesują. Korzystając z porównywarki kredytu hipotecznego zaznaczamy wartość nieruchomości, kwotę którą chcemy pożyczyć, okres kredytowania i rodzaj rat. W efekcie otrzymujemy ranking kredytów hipotecznych. Ale to jeszcze nie wszystko. Musimy jeszcze wiedzieć czym wyróżnia się dobry kredyt.

Zwróć uwagę na koszty kredytu hipotecznego

Jeśli jesteśmy niezdecydowani i jeszcze nie wiemy jakie parametry kredytu hipotecznego nas interesują, nic straconego. Na pewno ważne są dla nas koszty zaciągniętego zobowiązania. A na te przy kredycie hipotecznym składa się kilka czynników, takich jak: oprocentowanie, prowizja, ubezpieczenie, opłata przygotowawcza czy koszty związane z produktami dodatkowymi. Sumę wszystkich wydatków jakie ostatecznie poniesiemy określa całkowity koszt kredytu. Musimy jednak pamiętać, że kredyt hipoteczny to złożony produkt, którego suma kosztów może się zmienić, gdy np. skorzystamy z wakacji kredytowych lub nadpłaty. Przy okazji zmian w harmonogramie spłaty kredytu hipotecznego warto wcześniej sprawdzić zapisy umowy.

Idealny kredyt hipoteczny - jak i gdzie?

Nie ma jednego wzoru kredytu hipotecznego, który pasowałby każdemu. Każda umowa prezentuje indywidualne porozumienie między nami a bankiem. Warto pamiętać, że banki podchodzą bardzo uważnie do kredytów hipotecznych. Dlatego nieistotne jest czy instytucja w której staramy się o środki na dom prowadzi nam rachunek lub nie. Dla banku to czysty biznes. Przy obecnej ilości ofert na rynku kredytów hipotecznych powinniśmy jednak znaleźć taki produkt, który spełni nasze oczekiwania.

6 wskazówek, które pomogą Ci znaleźć odpowiedni kredyt hipoteczny

Pewnie dobrze już wiesz, że wybranie właściwego dla siebie kredytu hipotecznego to czasochłonne zadanie. Dobrze jest założyć, że zajmie nam to około 2 miesięcy, ale nic nie gwarantuje, że czas ten się nie wydłuży. Pośpiech jest niewskazany. Przecież ostatecznie kredyt hipoteczny ma spełnić nasze marzenia, a nie koszmary. Dlatego warto zastosować się do poniższych kilku porad:

  • Sprawdzamy naszą zdolność kredytową. Po prostu lepiej wiedzieć, jak banki widzą w przybliżeniu nasze możliwości spłaty kredytu.
  • Zadbajmy o odpowiedni wkład własny. Im więcej, tym lepiej.
  • Pozbywamy się długów i sprawdzamy naszą historię w BIK. Dodatkowe zobowiązania obniżają naszą zdolność kredytową, a raport BIK pomoże nam zobaczyć siebie oczami banków.
  • Wybieramy optymalne parametry kredytu: okres spłaty, wysokość kredytu itd.
  • Korzystamy z porównywarki kredytów hipotecznych. Dzięki nim łatwiej jest porównać ze sobą kilka lub więcej ofert.
  • Składamy zapytania do kilku banków, ale bez przesady. Trzy wnioski powinny wystarczyć. Więcej może wzbudzić podejrzenia analityków bankowych, ale nie jest to regułą.


W jakim banku kredyt hipoteczny - wskazówki komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl