:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C słabe opady deszczu

W jaki sposób można zadbać o finanse osobiste?

Komunikaty, sposób można zadbać finanse osobiste - zdjęcie, fotografia

Polacy wciąż są narodem na dorobku. Jeszcze nie zdążyliśmy w pełni nasycić się możliwościami, jakie daje nam rynek pełen produktów, a już doradcy nakazują nam oszczędzać i zaciskać pasa na gorsze czasy. Niełatwo znaleźć balans w tym wszystkim. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, dzięki któremu łatwiej Wam będzie zapanować nad finansami osobistymi.

 

Porada pierwsza: nigdy nie wydawaj więcej niż zarabiasz

Choć wydaje się, że nie da się wydawać więcej niż się zarabia, w czasach życia na kredyt i wiecznych pożyczek jest to jak najbardziej możliwe. Narzędziem, które może zgubić ludzi rozrzutnych, jest przede wszystkim karta kredytowa. Choć czasami jest ona w stanie pomóc, osobom niepanującym nad własnymi wydatkami może przysporzyć naprawdę wielu problemów. Uważajmy więc na nią i kontrolujmy, ile pieniędzy już zniknęło z naszego portfela i konta.

 

Porada druga: zacznij odkładać 10% swojej pensji

Choć dla osób mało zarabiających argument ten może wydawać się głupi, to jednak stopniowe oszczędzanie nawet niewielkich kwot ma sens. W skali roku uzbiera się z nich niezła sumka, którą można przeznaczyć na kursy zawodowe, przebranżowienie się czy po prostu na fajne wakacje. Odkładane regularnie 10% może też stanowić nasze zabezpieczenie na wypadek problemów zdrowotnych czy nagłej utraty pracy. Może też stanowić początkowy wkład własny w przypadku osób, które planują większy zakup i rozważają kredyt na samochod w www.lowcakredytow.pl.

 

Porada trzecia: zapisuj codzienne wydatki i porównuj ceny w sklepach

Notowanie codziennych wydatków na papierze czy w aplikacji pozwala uświadomić sobie, ile pieniędzy tak naprawdę każdego miesiąca przecieka nam przez palce. Bankowość internetowa potrafi uśpić czujność i skłonić do nadmiernego wydawania. Zwykły notes pokazuje, jak dużo wydajemy. Istotne jest również porównywanie cen w sklepach podczas codziennych zakupów – te same produkty, w zależności od sieci, mogą kosztować bardzo różnie.

Biorąc kredyt gotówkowy online z www.lowcakredytow.pl, możemy poratować nasz budżet w nagłych i nieprzewidzianych sytuacjach, na przykład podczas awarii auta lub pralki.


W jaki sposób można zadbać o finanse osobiste? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się