:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C pochmurno z przejaśnieniami

W III LO rządy objęły nowe królowe

13 kwietnia 2018 r. zgodnie z tradycją związaną ze świętem patronki szkoły w „Królówce” zorganizowano i przeprowadzono Wybory Królowej i jej najbliższych dam dworu. Odbył się również pokaz średniowiecznych strojów posłańców wykonanych przez uczniów poszczególnych klas pierwszych.

Podczas uroczystości wyłoniono I i II Królową.

I miejsce zajęła Martyna Tarasek uczennica klasy Ia, a jej damami dworu Julia Kawałkowska, Jagoda Zabłocka.

II miejsce zajęła Wiktoria Rucińska uczennica klasy Ib. Jej damami dworu zostały Jagoda Gorzelańczyk, Aleksandra Forgel.

W związku z tym, że władczyni - licealistka musi sprostać licznym zadaniom, zarówno reprezentacyjnym, jak i naukowym, od kilku lat wybierane są dwie królowe, które pełnią swoje obowiązki na zmianę. Od tego roku nowo wybrana Królowa pełnić będzie również funkcję przewodniczącej Rady Szkolnego Koła Wolontariatu.

Uczniowie podziękowali obecnie panującej Królowej – Natalii Kłos i jej damom dworu: Natalii Głowackiej i Zuzannie Ziemkowskiej Maciejczyk klasa IIe oraz drugiej Królowej – Oliwii Nowak i jej dwórkom: Martynie Dziamskiej i Weronice Kardacz klasa IIa.

Wśród zaproszonych gości, znaleźli się przedstawiciele organu prowadzącego: wicestarosta Włodzimierz Figas, wicestarosta Mirosława Kucol i Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Robert Gołdecki.

Oczywiście nie zabrakło wśród zaproszonych, także pani Marianny Krawczak – inicjatorki przed laty tej uroczystości.

Organizatorki, panie Małgorzata Sieradzka i Ewelina Wojdacz wraz z uczniami, serdecznie dziękują za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

R.B.

W III LO rządy objęły nowe królowe komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się