:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C bezchmurnie

Urządzenie do jonoforezy wyleczy kurzajki

zdrowie, Urządzenie jonoforezy wyleczy kurzajki - zdjęcie, fotografia

Kurzajkami niezwykle łatwo jest się zarazić, ale trudno się ich pozbyć. Domowe leczenie trwa bardzo długo, a kurzajki przeszkadzają w codziennych czynnościach.

Czym są kurzajki?

Medyczna nazwa kurzajek, to brodawki wirusowe. Choroba wywoływana jest przez wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). Kurzajkami można zarazić się w wielu miejscach. Wystarczy uścisnąć dłoń osoby zarażonej i sami dołączamy do tego grona. Jednak, o ile osoba posiadająca kurzajki przezornie nie poda nam dłoni, o tyle możemy się nimi zarazić w wielu ogólnodostępnych miejscach.

Kurzajki uwielbiają wilgotne przestrzenie, dlatego trzeba rozważnie korzystać z publicznych pryszniców, basenów czy sauny. Miejscem ich występowania jest również sala sportowa oraz hotelowe pokoje. Dlatego zawsze trzeba pamiętać o ubieraniu klapek na basenie.

Urządzenie do jonoforezy lekarstwem

Niestety, kurzajki bardzo łatwo złapać, ale pozbycie się ich to nie lada wyzwanie. Leczenie kurzajki specjalnymi preparatami na kurzajki trwa zazwyczaj kilka tygodni. Domowe sposoby również nie są wiele szybsze. Z kolei leczenie zabiegowe lekarze z reguły podejmują, gdy zawiodą przepisane preparaty.

Jest jednak skuteczna i szybka metoda leczenia. Używane jest w niej urządzenie do jonoforezy, które neutralizuje kurzajki szybciej i skuteczniej. Pacjent podczepiany jest do elektrod, czasem zanurza ręce lub stopy (zależy, która część ciała została zaatakowana) w wodzie przez którą przepuszczany jest prąd stały. Podolog następnie stopniowo zwiększa jego natężenie, aż do chwili, gdy pacjent zacznie odczuwać mrowienie.

Dlaczego taka metoda leczenia? Kurzajki lubią wilgoć, a nasz organizm sam dostarcza im idealnych warunków. Jak? Pocąc się. Nawet jeżeli nie odczuwamy pocenia, ten proces dzieje się samoczynnie. Zabieg wykonywany urządzeniem do jonoforezy powoduje zmniejszenie aktywności gruczołów potowych, a co za tym idzie, sprawia, że mniej się pocimy.

Nie każdy może skorzystać

Mimo, pozornie niewielkiego, wpływu na organizm, istnieje cała lista przeciwwskazań do wykonania zabiegu z użyciem urządzenia do jonoforezy. Do najważniejszych należą: ropne stany zapalne skóry i tkanek miękkich, wszelkiego rodzaju nowotwory, ostre stany zapalne i infekcje, wszczepiony rozrusznik serca czy metale w tkankach poddawanych zabiegowi.

Dlatego przed ewentualnym zabiegiem, należy poinformować podologa o stanie swojego zdrowia. W przeciwnym razie urządzenie do jonoforezy może bardziej zaszkodzić, niż pomóc. A to doprowadzi do niebezpiecznych dla zdrowia powikłań, których większość wolałaby uniknąć.


Urządzenie do jonoforezy wyleczy kurzajki komentarze opinie

  • gość 2018-07-31 13:16:07

    najlepiej udać się do specjalisty z takim problemem, sama go miałam i poszłam do Centrum Podologicznego w Tarnowie i pozbyłam się raz na zawsze

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl