:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Ulice NMP i Andrzeja idą do remontu

Samorząd, Ulice Andrzeja remontu - zdjęcie, fotografia

Mamy dobrą wiadomością dla inowrocławian. Drogowcy wyjadą na ulicę Andrzeja i Najświętszej Marii Panny.

Miasto jest w trakcie rozstrzygania przetargu na remont ulic Andrzeja i Najświętszej Marii Panny. Już wiemy, że do realizacji tej inwestycji zgłosiła się jedna firma - Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „INODROG” Sp. z o.o. Jednak propozycja cenowa wspomnianej firmy jest prawie o 200 tysięcy wyższa, niż kwota przewidziana na sfinansowanie tej inwestycji.

- Podjąłem decyzję o dołożeniu środków na wykonanie remontu ulic Andrzeja i Najświętszej Marii Panny, ponieważ zdaję sobie sprawę, jak bardzo ta inwestycja jest potrzebna mieszkańcom Inowrocławia – mówi Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

W kolejnym tygodniu powinien zostać rozstrzygnięty przetarg. W ramach inwestycji na ulicy Andrzeja ma zostać wyremontowana jezdnia i ciągi pieszo-rowerowe. Wymienione zostaną krawężniki. W planach jest też remont zatok parkingowych, zjazdów i wyspy kanalizującej ruch. Ulica Najświętszej Marii Panny zyska nowy wygląd m.in. po remoncie jezdni, chodników, zjazdów czy wymianie krawężników.

Obecny stan ulicy Najświętszej Marii Panny jest spowodowany pracami przeprowadzanymi przez Polską Spółkę Gazownictwa, która zleciła firmie Hoppe Tadeusz Hoppe z Gniezna przebudowę gazociągu wraz z przyłączami. Władze miasta są oburzone jakością wykonywanych prac i brakiem terminowości ze strony inwestora. Wobec wykonawcy toczy się postępowanie administracyjne w sprawie zajęcia pasa drogowego bez zezwolenia zarządcy drogi. Wykonawca ponadto jest zobowiązany do przywrócenia nawierzchni drogi do stanu sprzed rozpoczęcia prac.

UM

Ulice NMP i Andrzeja idą do remontu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl