:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Uczniowie SP 11 kontra Unia Europejska w Hufcu Pracy

11 maja 2018 r. w Hufcu Pracy w Inowrocławiu obchodzono Dni Otwarte Funduszy Europejskich, na które zaproszono uczniów trzeciej klasy Szkoły Podstawowej nr 11 w Inowrocławiu.  

Tego dnia uczestnicy hufca przygotowali dla młodszych kolegów szereg zabaw i zajęć plastycznych. Na początku spotkania omówiono czym jest Unia Europejska i jakie korzyści wynikają z wstąpienia naszego kraju do niej. Następnie dzięki zabawie w układaniu puzzli dzieci poznały kraje i flagi państw członkowskich. Dużym wyzwaniem było również przyporządkowanie języków urzędowych do grup językowych występujących w krajach należących do Unii Europejskiej. Kolejnym punktem programu było poznanie historii  i wysłuchanie  „Ody do radości”, która jest oficjalnym hymnem unii. Trzecioklasiści musieli także wykazać się spostrzegawczością, refleksem i umiejętnością kojarzenia podczas wykonywania łamigłówek i rozwiązywania zagadek. Dzięki wsparciu uczestników hufca zadanie zostało wykonane bezbłędnie. Na koniec mali goście własnoręcznie wykonali flagi Unii Europejskiej.

 Przedsięwzięcie miało na celu poszerzenie wiedzy na temat Unii Europejskiej, a w szczególności rozpowszechnienie i promocję projektów zrealizowanych przy udziale środków unijnych.

HP

Uczniowie SP 11 kontra Unia Europejska w Hufcu Pracy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl