:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C słabe opady deszczu

Uczniowie "Kaspra" w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

ponadgimnazjalne, Uczniowie

2 grudnia odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym, w którym uczniowie z woj. kujawsko-pomorskiego rywalizowali o pięć miejsc do ogólnopolskiego finału tej olimpiady.

 Musieli się wykazać wiedzą z zakresu historii najnowszej i wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym, a także szczegółową znajomością doktryny i systemu ochrony praw człowieka na poziomie akademickim. W wyniku rozgrywek aż cztery miejsca (spośród pięciu w województwie) zdobyli uczniowie I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu: Eryk Szajda i Jakub Kawalerski z kl. III e oraz Bartosz Lusiak i Kamil Kalka z kl. II e. Eryk wygrał eliminacje okręgowe i do finału centralnego awansował z pierwszą lokatą. Co warte dostrzeżenia, cała czwórka uczęszcza do klas o profilu społeczno-prawnym, w których historię i wiedzę o społeczeństwie realizuje się w zakresie rozszerzonym. Przed chłopakami walka o tytuły laureatów i finalistów etapu centralnego oraz idące za tym indeksy na prestiżowe kierunki większości uczelni w Polsce. Opiekunem uczniów jest dr Sławomir Drelich.

Na zdjęciu od lewej: Kamil Kalka, Eryk Szajda, Jakub Kawalerski i Bartosz Lusiak.

Uczniowie "Kaspra" w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się