:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C bezchmurnie

Uczcili 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Punktualnie o godz. 17.00 na Skwerze Sybiraków, pod obeliskiem upamiętniającym żołnierzy Armii Krajowej, odbyła się manifestacja patriotyczna upamiętniająca 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

W rocznicowej uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, wojska, organizacji kombatanckich, żołnierze AK, poczty sztandarowe, delegacje instytucji i stowarzyszeń. Obecna była orkiestra dęta Inowrocławskich Kopalń Soli „Solino" SA. Manifestację rozpoczął dźwięk syren miejskich. Odczytany został apel pamięci, a modlitwę za poległych Powstańców poprowadził dziekan inowrocławski ks. prałat Leszek Kaczmarek. Pod obeliskiem zapłonęły znicze i złożone zostały wiązanki kwiatów. W uroczystości uczestniczyła ostatnia żyjąca obecnie w Inowrocławiu uczestniczka tamtych wydarzeń podporucznik Barbara Sosińska ps. „Nina”, żołnierz Zgrupowania „Parasol” - Oddziału Specjalnego Komendy Głównej Armii Krajowej — Szarych Szeregów.

Uczcili 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się