:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Ubezpieczenie „mobilne” – sprytny sposób na zabezpieczenie smartfona

lifestyle, Ubezpieczenie „mobilne” sprytny sposób zabezpieczenie smartfona - zdjęcie, fotografia

Czy opłaca się ubezpieczyć smartfon? Mogłoby się wydawać, że takie rozwiązanie to swoista fanaberia, zarezerwowana tylko dla posiadaczy najbardziej ekskluzywnych modeli. W rzeczywistości to całkiem sprytne rozwiązanie, które może przydać się każdemu.

Niemal każdy posiadacz smartfona miał przez pewien czas w swoim posiadaniu egzemplarz z porysowanym lub nawet pękniętym ekranem. To jedno z najczęstszych uszkodzeń, ale nierzadko kończy się na czymś znacznie gorszym, czyli całkowitym zniszczeniu urządzenia. Czasami smartfon zostaje nam skradziony. Na takie okazje warto rozważyć tzw. Mobile Phone Insurance, czyli coraz popularniejsze na Zachodzie rozwiązanie dla posiadaczy telefonów mobilnych.

 

Co daje ubezpieczenie?

 Tego rodzaju ubezpieczenie – w zależności od warunków konkretnej umowy – umożliwia zwrot kosztów utraconego urządzenia czy też otrzymanie urządzenia zastępczego w razie jego zniszczenia bądź kradzieży (źródło: https://www.asurion.com/connect/tech-tips/5-reasons-smartphone-insurance-important/). Nie trzeba obawiać się, że zainwestowanie w taką usługę będzie równoznaczne z potrzebą ślęczenia nad stosami formularzy – współcześni ubezpieczyciele, zwłaszcza ci zajmujący się branżą sprzętu elektronicznego, dokładają starań, by komunikacja z klientem odbywała się przy minimalnych ilościach roboty papierkowej.

 

80 milionów utraconych smartfonów

 Skąd bierze się zainteresowanie – nie tylko na w krajach Europy Zachodniej – ubezpieczeniami typu Mobile Phone Insurance, oferowanymi przez firmy takie jak Gadget Cover? Otóż, jak dowodzą statystyki, do utraty smartfonów dochodzi bardzo często – średnio co 2,5 sekundy jakieś urządzenie tego typu jest kradzione lub przypadkowo niszczone (źródło: https://www.asurion.com/connect/tech-tips/5-reasons-smartphone-insurance-important/). Daje to niebagatelną sumę ponad 80 milionów sztuk smartfonów w ciągu roku – niszczonych, skradzionych lub zalewanych cieczą. Nic więc dziwnego, że wobec tak dużego ryzyka utraty gadżetu coraz więcej osób szuka sposobu na poszerzenie ilości posiadanych zabezpieczeń.

 

Z ofertą firmy można zapoznać się pod adresem https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance.

Kradzież czy zniszczenie smartfona to nie tylko cios dla finansów – to często również nagła utrata narzędzia pracy zawierającego całą sieć przydatnych kontaktów. Stratę tę może załagodzić ubezpieczenie telefonu, które pomoże przynajmniej w kwestii strat pieniężnych.

Ubezpieczenie „mobilne” – sprytny sposób na zabezpieczenie smartfona komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl