:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C lekkie zachmurzenie

Szopka Kujawska ponownie otwarta na inowrocławskim rynku

W piątkowe popołudnie, 22 grudnia odbyło się XIV Wigilijne Spotkanie Mieszkańców Inowrocławia, które było połączone z otwarciem Bożonarodzeniowej Szopki Kujawskiej. 

Dle setek mieszkańców miast przygotowano zupę grzybową - 1.500 porcji, żurek - 1.500 porcji, groch z kapustą -  1.500 porcji, pierogi z kapustą i grzybami, z mięsem oraz z serem (1000 sztuk), rybę smażoną – 500 porcji, ciasto i gorącą herbatę.

Był także blok artystyczny „Express polarny” przygotowany przez Kujawskie Centrum Kultury, a w nim świąteczny program interaktywny oraz warsztaty pieczenia pierników prowadzone przez Toruńską Piernikarnię Mistrza Bogumiła, a także występ Studia Piosenki KCK z blokiem kolęd.

Nie zabrakło mikołajkowych gadżetów do zabawy, efektów specjalnych, tj. baniek mydlanych i dymów zapachowych. Tłumy czekaly na zdjęcia ze świętym Mikołajem. 

W szopce w postaci biblijne wcielili się młodzi aktorzy, następnie zostaną zmienieni przez interaktywne figury postaci biblijnych wykonane z drewna, które są naturalnej wielkości i przez to bardziej realistyczne. Konstrukcja figur pozwala na ustawianie ich w dowolnych pozach.

Główną atrakcją imprezy była jednak szopka wraz z żywymi zwierzętami, wśród których znajdą się m.in.: para lam, alpaka, owce qessant z rogami, kuce szetlandzkie, owce, osiołek, kozy, gęsi, indyki, kaczki i kury.

Szopka Kujawska ponownie otwarta na inowrocławskim rynku komentarze opinie

  • Gosia G. 2017-12-23 09:28:46

    czy ktoś wie co się wydarzyło wczoraj w ok. rynku inowrocławskiego poznym popoludniem ? pobili młodego chłopaka , z tego co mi wiadomo jakieś chłystki lat 20-22 , czy ktoś widział , czy ktoś coś wie ? sytuacja miała miejsce (podobno) w pizzerii przy Padarewskiego ?

Dodajesz jako: Zaloguj się