:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C pochmurno z przejaśnieniami

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony w Muzycznej Krainie

W ramach realizowanego w Przedszkolu nr 14 projektu edukacyjnego „Chcesz szczęśliwym być kolego, dbaj o zdrowie od małego” szczególnych starań dołożono do obchodów Światowego Dnia Zdrowia, który w  2018 roku określono wizją "Zdrowie dla wszystkich". 

Ten dzień w Muzycznej Krainie upłynął pod hasłem „Żeby zdrowie mieć, trzeba tylko chcieć, jeść witaminki, nie kwasząc przy tym minki”. Podczas obchodów zwrócono szczególną uwagę na prawidłowe, racjonalne odżywianie i regularną aktywność fizyczną. Przedszkolaki miały okazję sprawdzić swoje umiejętności kulinarne. Samodzielnie przygotowywały i degustowały kanapki lub sałatki pełne witamin. Z wielką radością i dumą częstowały rodziców swoimi kulinarnymi wytworami. Nie zabrakło tematycznych piosenek, wierszy, konkursów, zabaw i inscenizacji by w jak największym stopniu utrwalić dobre nawyki żywieniowe i zdrowotne. Nieoczekiwanie z podpowiedziami dzieciom jak dbać o zdrowie przywędrowała inowrocławska maskotka Wiewiórka.To jej zdrowy styl życia z ruchliwym wizerunkiem wśród drzew i pełnowartościowy spożywany przez nią pokarm stały się wzorem do naśladowania przez dzieci.

JM


Światowy Dzień Zdrowia obchodzony w Muzycznej Krainie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl