:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C słabe opady deszczu

Rozwój managera = rozwój firmy!

Gospodarka, Rozwój managera rozwój firmy! - zdjęcie, fotografia

Managerowie najwyższego stopnia mają w dzisiejszych czasach niełatwe zadanie — ogromne tempo zmian rynkowych wymusza na firmach szybkie i częste zmiany w strukturach, które mogą się wiązać z tym, że osoba na stanowisku kierowniczym nie jest jeszcze do końca przygotowana do pełnienia tej funkcji — jak sobie z tym poradzić? Sprawdź!

Manager w XXI wieku

Manager XXI wieku, podobnie jak cale przedsiębiorstwa musi przede wszystkim posiadać umiejętność przystosowywania się do nieustających zmian. Chcąc w dzisiejszych czasach odnieść sukces, manager musi sam umieć kierować swoją karierą i dążyć do poszerzania swojej wiedzy, umiejętności oraz kompetencji — wszystko to rodzi konieczność poszukiwania okazji do samorozwoju. Jedną z nich mogą być szkolenia managerskie, które rozwijając przywódców, przyczyniają się również do rozwoju firmy.

Problemy i wyzwania stojące przed managerami

Managerowie najwyższego szczebla, w zależności od przedsiębiorstwa, w jakim pracują, mierzą się na co dzień z wieloma wyzwaniami, takimi jak planowanie i kontrolowanie pracy podwładnych, tworzenie różnorodnych przekazów pisemnych, komunikowanie się z klientami, utrzymywanie motywującej atmosfery w zespole, dobór odpowiedniego zespołu, doradztwo i opiniowanie różnorodnych projektów, a wreszcie reprezentowanie firmy na zewnątrz, podczas spotkań i delegacji.

W swojej codziennej pracy manager ma do czynienia z dziesiątkami trudnych sytuacji, takich jak konflikty pomiędzy pracownikami, brak miarodajnych efektów pracy podwładnych, dylematy związane z podziałem obowiązków czy wreszcie rozmowy z niezadowolonymi klientami — to oczywiście tylko niektóre z problemów, tego, jak sobie z nimi radzić, uczą właśnie szkolenia managerskie.

Szkolenia managerskie i ich rola w rozwoju firmy

Podczas dobrego szkolenia managerskiego, osoba znajdująca się na kierowniczym stanowisku ma szansę dowiedzieć się jak być skutecznym liderem zespołu, co wiąże się m.in. z technikami wywierania wpływu na podwładnych oraz umiejętnościami związanymi z motywowaniem i coachingiem. Podczas szkolenia istnieje szansa zapoznania się z tym, jak budować swój autorytet w oczach pracowników i klientów, co znacznie ułatwia funkcjonowanie jako manager. Wśród wielu ciekawych tematów takich szkoleń warto również wspomnieć o warsztatach, na których można przećwiczyć i poznać umiejętności wychodzenia z trudnych sytuacji, co związane jest z poszerzaniem swoich kompetencji miękkich.

Warto zrozumieć, że dobry i wyszkolony manager, który jest świadomy swoich braków, a jednocześnie umiejący wymagać od siebie i innych to osoba, która ma szansę na odpowiednie zarządzanie ludźmi i projektami, a to bezpośrednio przekłada się na sukces firmy — za sukcesem i rozwojem każdego przedsiębiorstwa stoją zawsze przede wszystkim zmotywowani i kompetentni pracownicy tworzący zespół, pod kierownictwem dobrego managera!


Rozwój managera = rozwój firmy! komentarze opinie

  • gość 2018-03-27 21:35:43

    Zapraszam na szkolenie z górnej półki dla managerów pt Magnetyzm Szefa https://www.linkedin.com/pulse/magnetyzm-szefa-nowa-edycja-%25C5%2582%25C3%25B3d%25C5%25BA-1617-kwietnia-aby-%25C5%2582atwiej-piotr/

Dodajesz jako: Zaloguj się