:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C lekkie zachmurzenie

Rozmowy przy ławeczce

Spotkania, Rozmowy ławeczce - zdjęcie, fotografia

Korzystając z pięknej pogody wybrałem się na spacer do Solanek. Tym razem z notesem i długopisem w ręku, aby zasięgnąć opinii pań spotkanych przy ławeczce dla karmiących matek.

Moja pierwsza rozmówczyni, pani Urszula, oceniła pomysł bardzo pozytywnie. Okazało się, że jest turystką z Poznania. Zapytała mnie kiedy takie ławki pojawią się w stolicy Wielkopolski nad Jeziorem Maltańskim... Proponowała uzupełnić wystrój naszej inowrocławskiej ławki o dziecięce elementy dekoracyjne.

Pani Sylwia, inowrocławianka, mama dwumiesięcznej Alicji, oceniła pozytywnie lokalizację i kolorystykę ławeczki, jak również funkcjonalność przewijaka. Podkreślała potrzebę właściwego oznakowania tego miejsca. Pytała o kolejne takie ławki w Parku Solankowym.

Mieszkanki Janikowa, pani Katarzyna i pani Agnieszka, oceniły pomysł jako znakomity. Chciałyby mieć taką ławkę w swoim rodzinnym mieście. Znając otwartość Pana Burmistrza na innowacje /np. wodny plac zabaw/ wydaje się to całkiem realne... Obie panie akceptują karmienie piersią w miejscach publicznych.

Pani Justyna, inowrocławianka, mama dziewięciomiesięcznego Michałka, dowiedziała się o ławeczce z mediów i przyszła ją zobaczyć. W przeszłości doświadczyła problemów z karmieniem dziecka poza domem. Widziałaby potrzebę ustawienia parawanu przed ławką, aby stworzyć atmosferę intymności. Za dobry pomysł uznała wykorzystanie tej przesłony jako tablicy informacyjnej, że karmiące matki mają tu swoją strefę.

Inna inowrocławianka, pani Dorota, prezentowała odmienną opinię. Uważała, że ławeczka powinna być miejscem otwartym, a karmiąca matka jest wystarczająco osłonięta pieluszką, aby nie czuła się skrępowana, jak również inne osoby w pobliżu. Akceptuje karmienie w miejscu publicznym i lokalizację ławeczki przy placu zabaw oraz jej kolorystykę.

Symboliczną opinię wyraziła pani Anna. Powiedziała - "aż się chce jeszcze raz urodzić" - odpowiadając na moją prośbę o ocenę ławeczki.

To były bardzo miłe i ważne dla mnie, jako pomysłodawcy, rozmowy...

 

Rozmowy przy ławeczce komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się