:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C lekkie zachmurzenie

Rodzicielstwo bez barier

niepelnosprawni, Rodzicielstwo barier - zdjęcie, fotografia

Ruszyła kampania społeczno-informacyjna "Rodzicielstwo bez barier". Od 20 kwietnia specjalna ekspozycja do zobaczenia w Inowrocławiu.

W poniedziałek, w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbyła się oficjalna inauguracja kampanii społeczno-informacyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego pod nazwą "Rodzicielstwo bez barier" pokazującej, że osoby niepełnosprawne, mimo trudności społecznych i osobistych barier, świetnie sprawdzają się w roli rodziców. Częścią kampanii będzie plenerowa wystawa prezentująca zdjęcia 24 kujawsko-pomorskich rodzin, w których przynajmniej jedno z rodziców boryka się z niepełnosprawnością. Od 20 do 27 kwietnia ekspozycję będzie można oglądać na terenie Parku Solankowego w Inowrocławiu (plac między Muszlą Koncertową a Zakładem Przyrodoleczniczym). Otwarcie wystawy w Inowrocławiu nastąpi 20 kwietnia o godzinie 13.00. Kampania "Rodzicielstwo bez barier" jest pierwszym w kraju innowacyjnym zobrazowaniem faktu, że osoby niepełnosprawne ruchowo, niewidome czy niesłyszące są równoprawnymi matkami i ojcami. Kampania ukazuje rodzicielstwo osób niepełnosprawnych ruchowo, niewidomych czy niesłyszących w kategorii spełnienia, świadomych wyborów, a przede wszystkim zdolności i prawa do posiadania szczęśliwej rodziny, bo mniej sprawni fizycznie rodzice nie są niepełnosprawni w swej odpowiedzialności, czy miłości do dziecka. Kampanii towarzyszyć będą także spoty telewizyjne (poniżej link do pobrania spotów) oraz cykl reportaży i audycji w radiu PiK dotyczących różnych zagadnień związanych z rodzicielstwem osób niepełnosprawnych. Przygotowywane są także warsztaty dla matek z niepełnosprawnością.

Rodzicielstwo bez barier komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się