:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C bezchmurnie

Rocznica otwarcia naszej obwodnicy

Rok temu, 17 lipca, otwarto pierwszy 19-kilometrowy odcinek naszej obwodnicy. Z tej okazji w Parku Solankowym pojawiła się wystawa zdjęć dokumentujących m.in. starania inowrocławian o jej budowę, w tym również warszawski protest pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

27 stycznia 2011 roku byłem wśród mieszkańców naszego miasta, którzy przyjechali do stolicy.

Na ten dzień wziąłem urlop z pracy. To był mroźny czwartek. Wczesnym rankiem kilka autobusów wyruszyło z Inowrocławia. Pamiętam atmosferę tej podróży, gorące inowrocławian rozmowy, mobilizację protestacyjną po przyjeździe do Warszawy i marsz pod KPRM w asyście policji.

Protest wystartował w samo południe. Uczestnicy pikiety byli wyposażeni w transparenty, gwizdki i inne instrumenty muzyczne. Znalazłem się w gronie pięcioosobowej delegacji protestujących, która została przyjęta przez wiceministra infrastruktury. Usłyszeliśmy zapewnienie, że ani prezydent, ani premier nie zapomnieli o składanych obietnicach.

W moim archiwum zachowała się również kopia porozumienia zawartego  w dniu 24 lipca 2007 roku pomiędzy Powiatem Inowrocławskim, Miastem Inowrocław i Gminą Inowrocław w sprawie lokalizacji i realizacji obwodnicy Inowrocławia.

W przyszłym roku zakończy się budowa drugiej części, tzw. łącznika pomiędzy Latkowem a Sławęcinkiem.

Wielu inowrocławian, niezależnie od sympatii politycznych, walczyło o tę inwestycję i to jest nasz wspólny sukces!

Sławomir Szeliga

 

Rocznica otwarcia naszej obwodnicy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl