:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Radny Basiński interweniuje

Społeczeństwo, Radny Basiński interweniuje - zdjęcie, fotografia

Od kilku miesięcy zapada się grunt na skrzyżowaniu ulic Okrężek - Błonie. W sprawie interweniuje radny Maciej Basiński.

W imieniu mieszkańców bloku wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Okrężek 5, złożyłem interpelacje (27 czerwca, 19 sierpnia i 12 grudnia 2016 roku) dotyczące zalewania pomieszczeń piwnicznych w budynku oraz zapadnięcia gruntu na skrzyżowaniu ul. Okrężek z ul. Błonie. Zwróciłem uwagę na fakt, iż zalewanie pomieszczeń i zapadnięcia gruntu zaczęły się w momencie zakończenia przebudowy skrzyżowania ul. Okrężek z ul. Błonie. Z odpowiedzi, którą otrzymałem z Urzędu Miasta wynikało, że w ramach gwarancji wykonawca dokonał naprawy nawierzchni na skrzyżowaniu, a kontrola PWiK nie wykazała nieprawidłowości. Po wykonaniu naprawy drogi, zapadła się ona jeszcze bardziej. Sytuacja ta powtarzała się jeszcze kilka razy (grunt się zapadał, a wykonawca drogę naprawiał).
3 maja 2018 roku grunt na w/w skrzyżowaniu zapadł się po raz kolejny (zapadnięcie drogi wystąpiło szósty raz od czasu jej kapitalnego remontu!). Obecny stan drogi zamieszczono na zdjęciach dołączonych w załącznikach nr 1 i nr 2. Najbardziej niepokoi fakt, że za każdym kolejnym zarwaniem, grunt zapada się coraz mocniej. Sytuacja ta stanowi duże zagrożenie dla mieszkańców Osiedla Toruńskiego, ponieważ po skrzyżowaniu poruszają się pojazdy i zarwanie gruntu pod pojazdem może doprowadzić do wypadku.
Panie Prezydencie w tym momencie rodzą się pytania:
1. Dlaczego droga, która jest po kapitalnym remoncie zapadła się już sześć razy?
2. Dlaczego po każdej naprawie nawierzchni zapada się coraz bardziej?
3. Czy jest odpowiednio naprawiana skoro poprawy nic nie dają, a wręcz pogarszają jej stan?
4. Czy inwestycja ta została odpowiednio zaprojektowana i wykonana?

Z poważaniem
Radny Miejskiej Inowrocławia
Maciej Basiński


Radny Basiński interweniuje komentarze opinie

  • gość 2018-05-10 13:13:03

    dziura

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl