:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C pochmurno z przejaśnieniami

Rada Miejska udzieliła Ryszardowi Brejzie absolutorium

Radni zatwierdzili sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie z wykonania budżetu za 2017 rok. Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza uzyskał absolutorium tylko głosami koalicji. Cała opozycja głosowała przeciw.

Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej Inowrocławia po zapoznaniu się ze sprawozdaniami finansowymi wystąpiła do Rady Miejskiej Inowrocławia o udzielenie Prezydentowi Miasta Inowrocławia absolutorium z tytułu wykonania budżetu Miasta za 2017 rok. Wniosek został pozytywnie zaopiniowany również przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Bydgoszczy. Radni większością głosów udzielili Prezydentowi Inowrocławia Ryszardowi Brejzie absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok.

- Serdecznie dziękuję Państwu za udzielenie mi „finansowego rozgrzeszenia”. Stało się to po raz szesnasty i z takiej perspektywy spoglądam na wykonanie budżetu ubiegłorocznego, jak również kończącą się tę kadencję. Dziękuję także za głosy krytyki, które również są cenne. Szczególne podziękowania kieruję do radnych, którzy zagłosowali za udzieleniem mi absolutorium. Zapewniam, że uczynimy wszystko, na pewno do końca tej kadencji, aby wykonanie tegorocznego budżetu było wręcz wzorowe – podsumował Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Budżet za 2017 rok został wykonany z prawie 9-milionową nadwyżką. Dochody miasta na koniec ubiegłego roku były równe 304 mln zł, a wydatki ukształtowały się na poziomie 295 mln zł. Wypracowany dochód pozwolił na wykonanie zaplanowanych zadań i licznych inwestycji w Inowrocławiu.

UM

 

Na ten wpis na portalu społecznościowym odpowiedział radny Janusz Radzikowski

Chciałbym się odnieść do opublikowanej przez profil Pana Prezydenta Brejzy treści.
Wypraszam sobie insynuacje jakobym był wspierany przez TVP, lub szkalował w jakikolwiek sposób Inowrocław. Zwracam się z prośbą, aby Pan Prezydent zamiast atakować osoby go krytykujące, czasami ich posłuchał. Wiem, że robienie z siebie prześladowanego męczennika jest wygodne, jednak nie naprawi ono błędów w zarządzaniu miastem. 
Zwolennicy prezydenta Brejzy atakują mnie od momentu gdy sondaż Gazety Pomorskiej pokazał moją ogromną przewagę nad obecnym gospodarzem miasta.
Nie rozumiem przyczyn tej agresji, jednak jestem w stanie przewidzieć jej skutki.


Rada Miejska udzieliła Ryszardowi Brejzie absolutorium komentarze opinie

  • gość 2018-06-04 21:35:06

    walka na całość - kto wygra?

Dodajesz jako: Zaloguj się