:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C pochmurno z przejaśnieniami

przedszkolaki zaśpiewały w Bazylice Mniejszej

przedszkola, przedszkolaki zaśpiewały Bazylice Mniejszej - zdjęcie, fotografia

Dzieci z Przedszkola nr 14 Muzyczna Kraina z grupy II-Montessori przy ul. Jacewskiej 16 podtrzymują piękny, staropolski zwyczaj śpiewania kolęd i pastorałek czemu dały wyraz 14 stycznia.

Przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu pn. „Aniołkowe śpiewanie” w  Bazylice Mniejszej Imienia Najświętszej Maryi Panny w Inowrocławiu. Spotkanie dostarczyło wspaniałych przeżyć, było bardzo wzruszające… śpiewaniu nie było końca. Ponad godzinę odpowiednio dobrany i zaprezentowany repertuar wprowadził wszystkich zgromadzonych w radosny nastrój minionych świąt Bożego Narodzenia. Rozbrzmiewały janczary, dzwonki i kastaniety. Kolędy i pastorałki stały się dla przedszkolaków nieodzowną częścią świątecznego rytuału. Dzieci otrzymały piękne podziękowania od Ks. Wikariusza Marcina Modrzyńskiego,  gromkie brawa, uśmiech i podziw od zgromadzonych oraz, co najbardziej ucieszyło wykonawców, zaproszenie od ks. proboszcza Dariusza Żochowskiego na kolejny występ za rok.

Koncert przygotowała Małgorzata Żychlińska wraz z Arlettą Tubają.

Wszystkim dzieciom, rodzicom, dziadkom, babciom, znajomym dziękujemy za udział w pielęgnowaniu świątecznej tradycji.

 

przedszkolaki zaśpiewały w Bazylice Mniejszej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl