:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C lekkie zachmurzenie

Przedszkolaki z Muzycznej Krainy w SP nr 1

Pełna wrażeń i ciekawych odkryć okazała się wizyta dzieci 6-letnich z gr. V z Przedszkola nr 14 przy ul. św. Ducha 86 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Św. Wojciecha w Inowrocławiu.   

Zwiedzając szkołę o wielkich tradycjach dzieci poznały gmach jak z bajki! Urokliwe, wysokie korytarze pozwoliły dzieciom podziwiać niecodzienny dla nich widok. Odwiedziły pierwszoklasistów - starszych swoich kolegów z przedszkola, zwiedziły nowoczesne sale nauki języków obcych, jak również bibliotekę. W dalszej części wędrówki szkolnej szerokie schody zaprowadziły przedszkolaków do celu wizyty, tj. do Izby Tradycji Powstania wielkopolskiego i Wychowania patriotycznego im. kpt. Pawła Cymsa.  Oglądając wystawę, w tajemniczych pomieszczeniach pięknego strychu, dowiedziały się od dyrektora Hanny Pietrzak  o Powstaniu wielkopolskim i znaczeniu postawy związanej z patriotyzmem. Szczególną uwagę przyciągały drogocenne pamiątki z czasów powstania i fotografie – inne niż współczesne. Na pamiątkę spotkania dzieci same wykonały rozetkę, która obok flagi powstańczej z wizerunkiem orła, należy do najbardziej znanych symboli Powstania Wielkopolskiego. To była prawdziwa lekcja historii, poznawania wartości narodowych i wyrabiania szacunku dla ojczyzny. 

Przedszkolaki z Muzycznej Krainy w SP nr 1 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się