:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Przebudowują dom parafialny bez wymaganych zgód?

Portal Inowrocław 21/08/2014 17:57

W ostatnim czasie radny Jacek Olech otrzymał kilka anonimowych, kierowanych do niego wystąpień podpisanych tylko jako parafianie z Parafii PW Najświętszej Maryi Panny.

Te wystąpienia zawierały informację o prowadzeniu przebudowy domu parafialnego ze zmianą sposobu użytkowania m. in. z garaży na sale lekcyjne bez wymaganego prawem pozwolenia na budowę. Zawierały również szereg fotografii i sugestię, że to może zagrażać bezpieczeństwu dzieci, uczących się w szkole Rzemiosła Pani Radnej Haliny Pety. W związku z powyższym skierowałem swoje wystąpienie do odpowiednich władz nadzoru budowlanego - informuje radny Jacek Olech. Niedawno otrzymał odpowiedź od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego Pawła Czobota. W piśmie czytamy: Odpowiadając na Pana pismo z dnia 31 lipca 2014 r. (data wpływu 4.08.2014 r.) przesłane również do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz Kujawsko - Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bydgoszczy, dotyczące robót budowlanych prowadzonych w budynku parafialnym należącym do Parafii Rzymskokatolickiej pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Inowrocławiu informuję, że w powyższej sprawie prowadzone jest stosowne postępowanie administracyjne. Nadmieniam, że w związku z anonimowymi doniesieniami o możliwości popełnienia samowoli budowlanej w budynku plebanii usytuowanej przy ul. Bpa. A. Laubitza 9 w Inowrocławiu, pismem z dnia 23 lipca 2014 r. wystosowałem do proboszcza ww. Parafii zawiadomienie o terminie przeprowadzenia kontroli. Przedstawiciele Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Inowrocławiu w dniu 8 sierpnia 2014 r. przeprowadzili oględziny na ww. terenie, w trakcie których stwierdzono samowolę budowlaną polegającą na przebudowie i rozbudowie części katechetycznej plebanii bez wymaganego pozwolenia na budowę. W związku z powyższym wszczęte zostały odpowiednie postępowania na podstawie przepisów Prawa budowlanego. Poniżej komentarz radnego Jacka Olecha: W tej sprawie występują co najmniej dwie osoby za ten stan rzeczy odpowiedzialne. Pierwsza to proboszcz parafii reprezentujący właściciela czyli Parafię Rzymsko-Katolicką pw NMP. To on zgodnie z norma prawną posiada uprawnienie do podpisania deklaracji o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. To on powinien wystąpić o pozwolenie na budowę. Chyba, że zawarł umowę i ustanowił pełnomocnika dla wykonania tych czynności np. najemcę p. Halinę Peta. I druga osoba czyli osoba prowadząca szkołę rzemiosła. To aktualna radna, pedagog i była dyrektor szkoły. Od takiej osoby musimy relewantnie oczekiwać wysokiego poziomu odpowiedzialności. Trzeba przyznać, ze pierwsza lekcja była udana. Kształcąc przyszłych rzemieślników np budowlańców już Pani Peta nauczyła swoich uczniów jak szanować prawo. Oni już wiedzą, że nie potrzeba występować o decyzje budowlane, oni już wiedzą, że wystarczy zamiast tego być dobrze ustosunkowaną radną z obozu prezydenta Brejzy i dodatkowo jeszcze być krewnym arcybiskupa. I już można sobie dowolnie brykać i mieć prawo w ............... .

Przebudowują dom parafialny bez wymaganych zgód? komentarze opinie

  • Uczeń - niezalogowany 2014-09-27 15:06:09

    Tak, tak. Teraz każdy będzie nagadywał jedni na drugich.. Większość uczniów wie jak było, gdy okazało się że p. Peta otwiera szkołe na podobnych zasadach.. Wcale nagonka i obietnice o których tu jest mowa nie padały z ust byłej pani dyrektor. Za to Stypendia naukowe, tablety, i inne proponowane były ze strony Rzemiosła.. Każdy z uczniów miał wybór i dokonał sam decyzyji. Szantaże dotyczące ocen padały z ust nauczycieli którzy zostali w Rzemiosle.. A czy zmiana szkoły jako dla ucznia była zła? Nie sądzę bo to właśnie w Akademi grono pedagogiczne pozostało to samo, doszły uczniom możliwości zdobywania wielu kwalifikacji w kierunku kształcenia.. Więc pozostawcie ocenę to w której szkole jest "lepiej" tym którym do niej uczęszczają.

  • Tomek - niezalogowany 2014-08-31 20:35:16

    Co by tu więcej nie pisać przyznać muszę że bezczelne i niemoralne zachowanie nieuczciwej byłej dyr. jest po prostu żałosne. Czemu nikt głośno nie powie że ta sytuacja spowodowana jest pazernością i żądzą pieniądza pani P. Gdyby nie to nadal było by po staremu. Morał jest taki że namieszono uczniom i ich rodzicom w głowach obiecując zamki na piasku i dziś wstyd przyznać że poniosło się totalną porażkę.

  • Znawca - niezalogowany 2014-08-29 16:12:06

    Do oburzony rodzic 2 A co byłeś przy tym, że widziałeś, że zmuszali? Jesteś wicedyrektorem czy nauczycielem, który dostał lojalkę do podpisu, żeby móc pracować? Szantaż i groźby? Ciekawe jak można zmusić kogoś do zmiany szkoły? Widzę, że nagonki nieskazitelnego rzemiosła ciąg dalszy.

  • oburzony rodzic 2 - niezalogowany 2014-08-28 12:14:10

    Do oburzonego rodzica : A odpowiadało Ci, ,że pani Peta i nauczyciele, których tak przekabaciła na swoja stronę zmuszali uczniów do przejścia do Akademii As, stosując szantaż i groźby? To jest dopiero karalne.

  • Oburzony rodzic - niezalogowany 2014-08-27 12:03:54

    To taka zmiana tematu, żeby nie było, że w rzemiośle jest tak słodko jak mówią i piszą. Otóż jestem ojcem ucznia, który zamierza zmienić szkołę rzemiosła na inną. Jestem oburzony działaniami dyrekcji szkoły w osobach dyr. Roszaka i zastępców: p. Kaniewskiej i p. Pomernackiego, którzy utrudniają pełnoletniemu uczniowi wydania dokumentów, żądając żeby przyszedł z obojgiem rodziców i z prawnikiem! Odmówiono również synowi prawa odbioru świadectwa zdania egzaminu kwalifikacyjnego w zawodzie wydanym przez OKE w Gdańsku, twierdząc że są one własnością szkoły! Przypadek mojego syna nie jest odosobniony i z tego co wiem zdecydowana większość dzieciaków ma podobny problem. Niestety ale będziemy zmuszeni prosić władze Kuratorium o interwencję w tej sprawie.

  • Damazy - niezalogowany 2014-08-25 12:01:31

    Już w zeszłym roku gdy zjawił się nowy wikariusz, proboszcz zaczął wołać forsę na remont łazienek. Teraz już wiadomo, że że szło mu chyba nie tylko o dwie łazienki, bo tylu jest księży na plebanii, ale o więcej łazienek, bo dla uczniów. Już wtedy pani Peta miała plany uruchomienia tej nowej szkoły. Na szczeście, że biskup Astany nie został prymasem, bo wtedy dopiero by się działo. Tak czy owak remont zaczęto od działań zakamuflowanych, ale sprawa wyszłą na jaw. Zobaczymy jak zadziała Inspekcja Budowlana.

  • INOWROCŁAWIANIN - niezalogowany 2014-08-23 18:31:22

    Nie odpowiada na telefony bo wcześniej nakłamała w Pomorskiej, zwaliła na politykę a tu wyszło szydło z worka.to teraz trudno odebrać telefon i odkręcać. Coś słabo biorą się za rozbiórkę do fundamentów. Może myślą,że zasypią ziemią i będzie ok? Myślę, że pan radny Olech dopilnuje tego do samego końca.Czas skończyć z samowolą. Brawo za odwagę panie radny Olech.

  • rozbawiony - niezalogowany 2014-08-23 14:14:33

    Ino ,rozbawiłeś mnie do łez.O czym Ty marzysz.Więcej realizmu!W tym mieście jest Pan i dwór,któremu wszystko wolno. Widać,że nie czytasz ratuszowej gazetki Nasze Miasto.To w niej,wydawanej za pieniądze podatników reklamowano wręcz szkołę pani Pety.Ciekawe , czy za To zapłaciła.Przecież szkoły ponadgimnazjalne nie są podległe miastu ,więc dlaczego tak się tą szkołę reklamowało?Na to proste pytanie chyba każdy umie sobie sam odpowiedzieć.Najwyższy czas to pozmieniać , bo będzie jeszcze gorzej!!!!!Wybory tuż,tuż.

  • ino - niezalogowany 2014-08-22 23:37:38

    Odpowiedzialność karno sądową powinni ponieść oprócz proboszcza, przedsiębiorca budowlany który wykonywał te prace (ciekawe co to za kretyn), inspektor nadzoru jeżeli taki wogóle był i kierownik budowy.

  • gosc - niezalogowany 2014-08-22 23:07:14

    biedni uczniowie tyle im obiecywali a tu lipa....

  • WŚCIPSKI - niezalogowany 2014-08-22 22:48:30

    Pani dyrektor nie odpowiada na telefony bo może jej się zepsuły.Ale jaja.

  • INOWROCŁAWIANIN - niezalogowany 2014-08-22 22:43:51

    Nie schowa tego pieca bo to nie jego piec. Ktoś go postawił, żeby zamydlić oczy parafianom. Jednak należy poczekać na to co powie prokuratura Inowrocławska.

  • To co się dzieje - niezalogowany 2014-08-22 22:34:39

    To co się dzieje to świadczy o tym, że naprawdę czas na zmiany. Należy usunąć ten rządzący klan.

  • z innej beczki - niezalogowany 2014-08-22 18:26:05

    Jestem bardzo ciekawy w jaki sposób ks.proboszcz schowa teraz wystawiony na pokaz piec c o na węgiel.Przecież przez garaż od frontu już tego nie dokona , bo pomieszczenie to przerobiono i wejścia już nie ma.Jak to będzie?

  • żałosne - niezalogowany 2014-08-22 13:30:36

    Pani Pecie się nie powiodło z nowa szkołą ? Oj. Tak to jest kiedy nie potrafi sie przyciągnąć do swojej szkoły uczciwymi metodami, a stosuje szantaż emocjonalny wobec uczniów. Szkoła , która nie ma przyszłości - oto włąśnie Akademia As , tak powinna brzmieć jej reklama.

  • uważny - niezalogowany 2014-08-22 12:17:34

    Pani dyrektor i radna Rady Miasta w swej wypowiedzi w Gazecie Pomorskiej oświadczyła iż: "TO CO SIĘ DZIEJE WOKÓŁ NASZEJ PLACÓWKI TO ZWYKŁA POLITYKA ". A jak nazwać samowolkę,której się Pani dopuściła? Czy Pani stoi ponad prawem tylko dlatego,że jest radną i przewodniczącą Komisji Oświaty.Wracamy do równych i równiejszych? Czy to wyrywanie uczniów z poprzedniej placówki szkolnej w której Pani dyrektorowała a jednocześnie już organizowała swoją prywatną szkołę można nazwać uczciwym naborem? Tylko pogratulować dobrego samopoczucia i tupetu.

  • BUDOWLANIEC - niezalogowany 2014-08-21 21:50:38

    Wobec tego przedsiębiorcy budowlanego, realizującego tą samowolkę budowlaną Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego powinien odebrać uprawnienia budowlane. Z jego strony nastąpiło złamanie prawa.

Dodajesz jako: |