:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C lekkie zachmurzenie

Problem z pamięcią? Weź ŻONKILE!

Kiedy: 2018-04-19 , godzina: 11:00 | Gdzie: Salonik Literacko-Artystyczny, ul. Kilińskiego 16

Spotkania, Problem pamięcią ŻONKILE! - zdjęcie, fotografia

W tym roku już po raz szósty Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje akcję społeczno-edukacyjną pn. „Żonkile”. Biblioteka Miejska i tym razem włączą się do tej ogólnopolskiej inicjatywy i wraz ze Stowarzyszeniem „Nowa Para Butów” zaprasza 19 kwietnia o godz. 11:00 do Saloniku Literacko-Artystycznego (ul. Kilińskiego 16) na prezentację multimedialną pt. „Kobiety w powstaniu w getcie warszawskim”.

Magdalena Buda – prowadząca spotkanie – przedstawi sylwetki m.in. Cywii Lubetkin, Rachel Zilberberg i Tosi Altman, które niejednokrotnie musiały wykazać się sprytem, opanowaniem i odwagą w rzeczywistości, której nie sposób sobie dzisiaj wyobrazić.

Oprócz prelekcji w Bibliotece rozdawane będą papierowe żonkile, symbol pamięci o powstaniu w getcie warszawskim, związane z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej.

 

Grupy zorganizowane uprasza się o potwierdzenie przybycia do dnia 10 kwietnia br. pod numerem telefonu Czytelni Biblioteki Głównej (52) 357-46-38. Liczba miejsc ograniczona!

BM

Problem z pamięcią? Weź ŻONKILE! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się