:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Poznawali Policją przeszłą, obecną i… przyszłą

Z inicjatywy policjantki kruszwickiego komisariatu policjanci rozmawiali z przedszkolakami i uczniami o Policji w Polsce. Podczas cyklu spotkań w placówkach w gminie Kruszwica najmłodsi dowiedzieli się jak wyglądała służba Polskiej Policji oraz czym różniła się ona od dzisiejszej, a także jak może ona wyglądać w przyszłości.

Sierż. szt. Mariola Witoń i mł. asp. Łukasz Zbawicki odwiedzili kruszwickie przedszkola nr 1  „Nad Gopłem” i  nr 3 im. Ewy Lewańskiej oraz szkoły podstawowe w Rusinowie, Polanowicach i Racicach oraz w kruszwicką podstawówkę im. Tysiąclecia Państwa Polskiego. Spotkania świetnie wpisały się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Policjanci opowiedzieli słuchaczom jak powstawała i jakie zadania miała przed sobą Policja odrodzonej RP w okresie międzywojennym. Funkcjonariusze przybliżyli również obecne działania i wyzwania stojące przed formacją. Historia Policji spotkała się z dużym zainteresowaniem najmłodszych. Jeszcze chętniej skorzystali oni z możliwości popuszczenia wodzy fantazji i wyobrażenia sobie Policji w przyszłości. Zarówno uczniowie jak i policjanci zgodnie twierdzili, że największą zmianą będzie ciągle postępujący proces cyfryzacji naszego życia i przenoszenia w coraz większym stopniu relacji międzyludzkich do przestrzeni wirtualnej.

KPP


Poznawali Policją przeszłą, obecną i… przyszłą komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl