:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C bezchmurnie

Poznaliśmy Animatorów Kultury 2018

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza podczas uroczystej gali w pijalni wód wręczył nagrody Animatora Kultury. Pięciu działaczy odebrało dzisiaj pamiątkowe statuetki. Listy gratulacyjne i kwiaty otrzymały także osoby, które upowszechniają kulturę w Inowrocławiu.

- Pragnę podziękować wszystkim, którzy dbają o rozwój szeroko pojętej kultury w Inowrocławiu. To dzięki wam, oferta kulturalna naszego miasta jest tak bogata. Mieszkańcy i turyści chętnie uczestniczą w tego typu wydarzeniach. Jestem dumny, że Inowrocław tak dynamicznie się rozwija również w dziedzinie kultury i ma coraz więcej do zaproponowania – powiedział Prezydent Ryszard Brejza.

Nagrodę Animatora Kultury 2018 za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury otrzymali:

Leonard Franciszek Berendt - Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Jest malarzem, pisarzem, rzeźbiarzem, kręci krótkie filmiki i klipy. Prace pana Berendta często biorą udział aukcjach charytatywnych.

Michał Łoniewski - kierownik Czytelni Głównej w Bibliotece Miejskiej w Inowrocławiu. Jest współautorem projektu "Wiele hałasu o Szekspira" oraz "Zanurzeni w Conradzie", poświęcone życiu i twórczości wybitnych pisarzy.

Witold Kawalec – pedagog i pianista z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu. Współorganizator Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego "Roztańczony fortepian", który odbywa się w Inowrocławiu a wspierany jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Natomiast tytułem Animatora Kultury 2018 za całokształt pracy w dziedzinie upowszechniania kultury na rzecz Miasta Inowrocławia zostali uhonorowani:

Zbigniew Raczkowski - pomysłodawca, założyciel i kierownik Orkiestry Dętej Inowrocławskich Kopalń Soli "SOLINO" S.A. Wraz z Orkiestrą występuje na terenie całego kraju.

Grzegorz Kaczmarek - Kierownik Klubu Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Kopernik”, inicjator i organizator wielu imprez kulturalnych o zasięgu regionalnym i krajowym.

Symboliczne wiązanki kwiatów i listy gratulacyjne otrzymali też inni działacze kultury zgłoszeni do tytułu Animatora Kultury.

Prezydent skierował słowa uznania także do osób, które ciężką pracą zarówno swoją jak i współpracowników dbają o rozwój kultury w Inowrocławiu. Kwiaty otrzymali dyrektorzy miejskich placówek kulturalnych i sportowych: Dorota Drobnik-Stefańska – Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Inowrocławiu, Monika Śliwińska – Dyrektor Kujawskiego Centrum Kultury, Wiesława Pawłowska Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, kierownicy osiedlowych klubów Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej: Iwona Szeląg – kierownik Klubu „Przydomek”, Małgorzata Herrmann – Amonowicz – kierownik Klubu „ Rondo”, Grzegorz Kaczmarek – kierownik Klubu „Kopernik oraz Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu - Józef Henke.

Podczas gali Animatora Kultury przypomniano także o tegorocznych jubileuszach. Towarzystwo Śpiewu „Halka” w maju obchodziło 95-lecie istnienia. Inowrocławska szkoła muzyczna obchodzić będzie swoje 85-lecie, a Klub Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Kopernik” w tym roku świętuje 40-lecie istnienia. Nie zapomniano o stypendystach zajmujących się twórczością artystyczną.

Warto zaznaczyć, że statuetki, które Prezydent Inowrocławia wręczył Animatorom Kultury są autorstwem wybitnej inowrocławskiej artystki Katarzyny Hałas.

UM


Poznaliśmy Animatorów Kultury 2018 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl