:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Ponownie pobiegli tropem wilczym

Po raz czwarty W Inowrocławiu odbył się Bieg Tropem Wilczym, w którym udział wzięło 300 osób na dystansie 1963 metrów. Liczba ta związana jest z datą śmierci Józefa Franczaka pseudonim „ Lalek”, ostatniego poległego Żołnierza Wyklętego. Organizatorem biegu jest Inowrocławski Klub Dyskusyjny. Ideą biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego.

O godz. 10.00 złożono kwiaty na grobach Marii Kolskiej oraz majora Wacława Szewielińskiego z udziałem klubu kibica Zawiszy Bydgoszcz. O godz. 12.00 odbył się start biegu z boiska III LO im. Królowej Jadwigi.  Następnie uczestnicy pobiegli ulicami Roosevelta – Aleja Sienkiewicza – Wilkońskiego – Narutowicza – Roosevelta - meta biegu ( boisko III LO).

Dodatkową atrakcją była grupa rekonstrukcyjna Żołnierzy Wyklętych pod dowództwem Sebastiana Witkowskiego.

W grudniu 2017 roku pożegnaliśmy majora Wacława Szewielińskiego ps. „Zawisza” Honorowego Obywatela Miasta Inowrocławia, który od początku był patronem biegu. W tym roku wszyscy biegli dla majora.

 Z tej okazji 2 marca został wprowadzony do obiegu przez Pocztę Polską znaczek okolicznościowy, projektu Waldemara Kawińskiego oraz kartka pocztowa z wizerunkiem majora Wacława Szewielińskiego.


Ponownie pobiegli tropem wilczym komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl