:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C pochmurno z przejaśnieniami

Pomnik Obrońców Inowrocławia zostanie jednak przeniesiony

Historia, Pomnik Obrońców Inowrocławia zostanie jednak przeniesiony - zdjęcie, fotografia

Inowrocławscy radni zadecydowali dzisiaj na sesji Rady Miejskiej o przeniesieniu pomnika Obrońców Inowrocławia. Wielu mieszkańców Inowrocławia jest jednak przeciwna takiej decyzji.

Zaproponowano, aby pomnik ten przenieść w miejsce rozebranego pomnika Wdzięczności, gdzie znajdował się gmach byłej Szkoły Wydziałowej.

W 1939 r. gmach ten stał się ostatnim miejscem aktywnej obrony samorzutnie sformowanej i symbolicznie uzbrojonej grupy młodych inowrocławian.

Instytut Pamięci Narodowej pozytywnie zaopiniował tę inicjatywę. Zgodę na przeniesienie wyraził także autor wspomnianego pomnika. Po długiej dyskusji Rada Miejska Inowrocławia w drodze głosowania zadecydowała o przeniesieniu pomnika Obrońców Inowrocławia.

Za projektem uchwały zagłosowali: Tomasz Marcinkowski, Grzegorz Kaczmarek, Magdalena Łośko, Zbigniew Zygora, Grażyna Dziubich, Elżbieta Jardanowska, Patryk Kaźmierczak, Jarosław Kopeć, Jarosław Mrówczyński, Grzegorz Piński, Maria Stępniowska i Lidia Stolarska.

Pomnik Obrońców Inowrocławia zostanie jednak przeniesiony komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się