:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C pochmurno z przejaśnieniami

Polisy dla gadżetów elektronicznych – czy warto?

lifestyle, Polisy gadżetów elektronicznych warto - zdjęcie, fotografia

Urządzenia mobilne – przynajmniej najpopularniejsze z nich, czyli smartfon – posiada już większość z nas. Telefony, a także smartwatche czy smartbandy, zabieramy ze sobą praktycznie wszędzie. Co zrobić, by uchronić się przed finansowymi konsekwencjami ich uszkodzenia lub utraty?

Według badania Accenture, większość z nas posiada urządzenie mobilne – 75% Polaków ma smartfon, a 37% – tablet. Często nie zdajemy sobie sprawy, że nasze gadżety w każdej chwili narażone są na uszkodzenie, kradzież czy zgubienie. Sprzęt taki zazwyczaj nie należy do tanich – dlatego coraz więcej osób uznaje, że warto go ubezpieczyć. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając polisę dla takiego urządzenia? Czy warto skorzystać z ofert ubezpieczeniowych proponowanych już w momencie zakupu urządzeń, przez sprzedawców?

Odszkodowanie na wypadek uszkodzenia lub kradzieży

W przeciwieństwie do gwarancji, polisy mogą zabezpieczyć nas przed konsekwencjami uszkodzeń mechanicznych urządzenia elektronicznego czy też innych usterek wywołanych działaniem czynników zewnętrznych, w tym atmosferycznych. Pamiętajmy, aby zawsze sprawdzić, czy analizowana polisa obejmuje wszelkie tego typu wypadki, włącznie ze zniszczeniem gadżetu przez osobę trzecią, awarią spowodowaną przepięciem lub upadkiem urządzenia na ziemię. Sprawdźmy również, czy ubezpieczyciel oferuje rekompensatę na wypadek kradzieży gadżetu elektronicznego. Musimy jednocześnie zdawać sobie sprawę, że większość polis zastrzega sobie niewypłacenie odszkodowania w przypadku kradzieży kieszonkowej. Kolejną kwestią, o którą warto zapytać, to okres obowiązywania ubezpieczenia – trzeba się upewnić, że będzie ono chroniło nasze urządzenie również po upływie okresu gwarancyjnego?

Im więcej urządzeń przenośnych posiadamy, tym bogatsza staje się oferta ubezpieczycieli. Brakuje jeszcze co prawda firm specjalizujących się w Gadget insurance, takich jak brytyjska Gadget Cover, ale interesujących ofert przybywa systematycznie.

Co z nieautoryzowanym użyciem?

Sam fakt kradzieży i utraty cennego sprzętu to niejedyny problem, jaki trapi właścicieli skradzionych urządzeń mobilnych. Dlatego warto sprawdzić, czy wybrana polisa zapewnia także rekompensatę w przypadku nieautoryzowanego użycia sprzętu – chodzi tu głównie o smartfony. Czy ubezpieczyciel pokryje koszty wykonanych przez złodzieja połączeń, wysłanych wiadomości, a także płatności zbliżeniowych, do których coraz częściej służą nam telefony? Warto zainteresować się polisą, która przewiduje również takie zdarzenia.

Urządzenia mobilne towarzyszą nam na co dzień. Zadbajmy o ich ubezpieczenie, aby ewentualna utrata czy uszkodzenie nie wiązały się z kłopotami natury finansowej.

 

Polisy dla gadżetów elektronicznych – czy warto? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl