:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C lekkie zachmurzenie

Policjanci stosują fakultatywne zatrzymanie prawa jazdy

Komunikaty Policja, Policjanci stosują fakultatywne zatrzymanie prawa jazdy - zdjęcie, fotografia

Jest to możliwe w przypadku rażącego naruszenia przepisów w ruchu drogowym. Takich sytuacji było na terenie powiatu inowrocławskiego 48.

Od początku roku, na drogach powiatu inowrocławskiego doszło do 56 wypadków drogowych, w których rannych zostało 60 osób, a 9 zginęło. W 2161 przypadkach doszło do drogowych kolizji. Najczęstszą przyczyną nieprawidłowych zachowań kierowców było: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze,  niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

- Policjanci mają prawo, po ocenie sytuacji i w rażących przypadkach naruszenia przepisów ruchu drogowego, zatrzymać prawo jazdy. W bieżącym roku, zatrzymano fakultatywnie dokumenty 48 sprawcom kolizji drogowych. Prawo jazdy wraz z materiałami postępowania policja przekazuje do sądu lub prokuratury celem ewentualnego orzeczenia środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas. Zaczął się już okres przedświątecznego ruchu na drogach, dlatego Policja apeluje o ostrożność - informuje i podkreśla kom. Sebastian Górski Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego inowrocławskiej Policji.

KPP Inowrocław

Policjanci stosują fakultatywne zatrzymanie prawa jazdy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się